Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 15 lipca 2005

Ciąg dalszy afery ws. pornograficznych treści zawartych w GTA: San Andreas

Kamen, 15 lipca 2005, 17:33

Wczoraj informowaliśmy Was, że senator Hillary Rodham Clinton złoży wniosek, w którym domagać się będzie wszczęcia dochodzenia ws. feralnego moda Hot Coffee, dedykowanego Grand Theft Auto: San Andreas. Owa petycja trafiła do Federalnej Komisji ds. Handlu, która zajmie się zbadaniem kodu gry.

Handheld DS coraz bliżej zmagań online?

ComCo, 15 lipca 2005, 17:28

Zachodnie serwisy podały, iż korporacja Nintendo planuje wypuścić na rynek specjalne urządzenie Wi-Fi, które po podłączeniu do komputerów PC przez port USB umożliwiłoby rozgrywkę w Sieci posiadaczom kieszonkowych platform DualScreen, a także przyszłym użytkownikom nadchodzącej konsoli nowej generacji o nazwie Revolution.

L.A. Rush – uliczne wyścigi z oficjalną licencją praktycznie na wszystko
L.A. Rush – uliczne wyścigi z oficjalną licencją praktycznie na wszystko

ComCo, 15 lipca 2005, 15:35

Kiedy po raz ostatni wspominaliśmy o L.A. Rush – nadchodzącej grze wyścigowej o życiu street-racerów w słonecznym Los Angeles - firma Midway podjęła współpracę ze stacją MTV przy produkcji ścieżki dźwiękowej. Dzisiaj, do licencjonowanej muzyki dołączyły licencjonowane samochody oraz licencjonowane części od najbardziej znanych w branży tuningu producentów.

TOCA Race Driver 3 dopiero w lutym 2006 roku
TOCA Race Driver 3 dopiero w lutym 2006 roku

ComCo, 15 lipca 2005, 12:30

Niestety, nasze ostatnie doniesienia o przyspieszeniu premiery gry wyścigowej TOCA Race Driver 3 (TOCA Race Driver 2006) z zimy na tegoroczną jesień okazały się być przedwczesne. Według aktualnego planu wydawniczego firmy Codemasters, całość pojawi się na sklepowych półkach dopiero w lutym 2006 roku. Przyczyn opóźnienia nie podano.

Nowa wersja gtaTournament dostępna do pobrania

Kamen, 15 lipca 2005, 11:24

Wraz z przejściem serii Grand Theft Auto w trzeci wymiar (za sprawą jej trzeciej części) autorzy zaprzestali implementacji trybu multiplayer do kolejnych odsłon swojej produkcji. Wydane kilka tygodni temu GTA: San Andreas również nie zawiera w sobie opcji zabawy w Sieci. Jednak istnieje możliwość zmierzenia się z żywymi przeciwnikami po zainstalowaniu amatorskiej modyfikacji, której wersja 0.1b została właśnie udostępniona.

Battlefield 2 zostanie poszerzony!

Elrond, 15 lipca 2005, 10:54

Mieli rację wszyscy, którzy "przepowiadali" nadejście dodatku do mającego niedawno premierę, znakomitego wirtualnego pola bitwy, Battlefield 2. Przedstawiciele firm Electronic Arts oraz Digital Illusions oficjalnie podali do wiadomości, iż trwają prace nad Battlefield 2: Special Forces, czyli rozszerzeniem wspomnianej gry.

THQ chce, by kosmici z Destroy All Humans! trafili do telewizorów i na srebrny ekran
THQ chce, by kosmici z Destroy All Humans! trafili do telewizorów i na srebrny ekran

ComCo, 15 lipca 2005, 10:23

Atak obcych na Ziemię to temat wciąż wdzięczny dla producentów, gdyż zwabia sporą rzeszę potencjalnych klientów. I głównie z tego powodu korporacja THQ postanowiła rozszerzyć markę Destroy All Humans!, która do tej pory dotyczyła wyłącznie jednej gry video, wydanej na dwie konsole: PlayStation 2 oraz Xbox.

Graczu, powróć do wirtualnego świata Dark Age of Camelot
Graczu, powróć do wirtualnego świata Dark Age of Camelot

ComCo, 15 lipca 2005, 09:57

Wczoraj podaliśmy smutną informację o zawieszeniu przez Mythic Entertainment prac nad nową produkcją z gatunku MMOcRPG, pt. Imperator. Zapewne w ramach swoistego „zadośćuczynienia” za to posunięcie, pracownicy owego studia developerskiego przygotowali ciekawą akcję promocyjną, mającą skłonić graczy do powrotu w realia ich flagowej gry MMO - Dark Age of Camelot.

Josh Sawyer rezygnuje z Gauntlet: Seven Sorrows na rzecz Neverwinter Nights 2

Krystian Smoszna, 15 lipca 2005, 09:35

18 lutego 2005 roku serca fanów istniejącej już dwadzieścia lat serii Gauntlet zabiły mocniej. Wówczas koncern Midway poinformował o produkcji nowej odsłony cyklu, zatytułowanej Seven Sorrows, która firmowana była dwoma wielkimi nazwiskami branży elektronicznej rozrywki: Johna Romero oraz Josha Sawyera. No właśnie... była.

The Godfather opóźniony

Kamen, 15 lipca 2005, 09:17

Electronic Arts wydało oficjalne oświadczenie prasowe, w którym informuje, że gra The Godfather nie ukaże się w planowanym terminie, czyli pod koniec 2005 roku.

The Battle of Bull Run: Take Command: 1861 również na konsolach

Krystian Smoszna, 15 lipca 2005, 08:58

Czy strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, podejmująca temat wojny secesyjnej, ma szansę znaleźć zwolenników u posiadaczy konsol Xbox i PlayStation 2? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w listopadzie, kiedy na rynek trafi konwersja gry Civil War – The Battle of Bull Run – Take Command: 1861, wydana z myślą o Pecetach w styczniu 2005 roku.

Top 10 gier w US na PC (15/07/05)

Krystian Smoszna, 15 lipca 2005, 07:57

Przedstawiamy dwudzieste piąte notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 26 czerwca do 2 lipca.