Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 lipca 2005

Sony w akcji, czyli białe PSP z nowym oprogramowaniem plus słów kilka o układzie graficznym do PlayStation 3
Sony w akcji, czyli białe PSP z nowym oprogramowaniem plus słów kilka o układzie graficznym do PlayStation 3

ComCo, 22 lipca 2005, 17:23

Korporacja Sony nie próżnuje i szykuje solidny grunt do wejścia na rynek konsoli PlayStation 3 - mają w tym pomóc liczne narzędzia dla developerów gier na nadchodzącą platformę. W planach firmy jest również wzmocnienie pozycji PSP, poprzez wydanie drugiej wersji kolorystycznej tej konsoli przenośnej wraz z nowszym oprogramowaniem.

Czy World of WarCraft podbije Singapur?

Krystian Smoszna, 22 lipca 2005, 15:09

World of WarCraft to aktualnie najpopularniejsza gra MMORPG na świecie – bawi się nią 3.5 miliona aktywnych (czyt. opłacających abonament) użytkowników. Już wkrótce liczba ta może drastycznie wzrosnąć, gdyż Blizzard Entertainment szykuje się do podbicia kolejnych części Azji.

Crash Tag Team Racing również na PSP
Crash Tag Team Racing również na PSP

ComCo, 22 lipca 2005, 13:36

Korporacja Vivendi Universal Games ogłosiła, iż zajmie się wydaniem Crash Tag Team Racing także w wersji na przenośną konsolę Sony, tj. PlayStation Portable (PSP). Przygotowaniem kolejnego wydania gry, podobnie zresztą jak i edycji na „duże” konsole stacjonarne, zajmą się pracownicy studia Radical Entertainment (twórcy The Simpsons: Hit & Run).

25 to Life może liczyć na poparcie fanów

ComCo, 22 lipca 2005, 13:11

Pod koniec czerwca nowojorski senator Charles Schumer zdecydowanie sprzeciwił się wydaniu gry 25 to Life w Stanach Zjednoczonych, gdyż jego zdaniem całość niesie za sobą złe przesłanie (mowa np. o możliwości strzelania do policjantów podczas grania). Sprawa stanęła na odpowiedziach na powyższe zarzuty, jakich udzieliły firmy: Eidos (wydawca) oraz Microsoft. Teraz, we wszystko wmieszali się gracze.

„Banhammer” usuwa oszustów z Halo 2. Na zawsze

ComCo, 22 lipca 2005, 11:56

Wygląda na to, że studio Bungie znalazło sposób na przynajmniej lwią część graczy oszukujących podczas wieloosobowych zmagań online w Halo 2. Producent gry wypuścił właśnie czwarty auto-update do tejże produkcji, który jest nie tylko wymagany do rozgrywki na serwerach Xbox Live, ale także zajmuje się tropieniem wszelkich modyfikacji, czy nielegalnych save'ów i wymierzaniem za to słusznej kary.

Koncern Atari atakowany przez radę miasta Nowego Jorku
Koncern Atari atakowany przez radę miasta Nowego Jorku

Krystian Smoszna, 22 lipca 2005, 11:14

Peter F. Vallone to członek rady miasta w Nowym Jorku, a także szef wydziału walczącego z niepokornymi artystami, bazgrającymi farbą po ścianach na terenie całej metropolii. Zapewne nigdy nie usłyszelibyście tego nazwiska, gdyby nie szum, jaki wspomniany wyżej pan zrobił wokół nowej gry firmy Atari, zatytułowanej Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure.

Jak będzie wyglądać Resident Evil 5?
Jak będzie wyglądać Resident Evil 5?

eLKaeR, 22 lipca 2005, 11:11

Prosto z Japonii wypłynął na fale Internetu pierwszy film, zapowiadający grę Resident Evil 5, o której krótko pisaliśmy przedwczoraj. Dziś mamy dla Was materiały graficzne (klatki ze wspomnianego trailera) oraz szereg świeżych informacji tekstowych, pochodzących z dalekowschodniego magazynu Famitsu.

Pierwsze reakcje rynku po zakończeniu afery wokół Grand Theft Auto: San Andreas

Krystian Smoszna, 22 lipca 2005, 10:09

Dla wielu polskich graczy, w tym czytelników naszego forum, ostatnia afera wokół Grand Theft Auto: San Andreas sprowadza się do tego, że firma Rockstar Games zrobiła sobie darmową reklamę, a jej ostatni produkt będzie teraz sprzedawał się ze zdwojoną siłą. Otóż nie Panie i Panowie, czego najlepszym dowodem są pierwsze reakcje po zmianie kategorii wiekowej tego programu z Mature na Adults Only.

Indigo Prophecy (Fahrenheit) - prace pomyślnie ukończone

Kamen, 22 lipca 2005, 09:46

Firma Quantic Dream, producent gry Indigo Prophecy (alias Fahrenheit) poinformowała, że prace nad w/w tytułem zostały pomyślnie ukończone i już 9 września trafi on na półki sklepowe. Niestety nie wiemy czy gra trafi do Polski, ponieważ żaden z naszych dystrybutorów nie umieścił Indigo Prophecy w swoim planie wydawniczym.

Blizzard nie znalazł na razie dowodów na duplikowanie przedmiotów w World of WarCraft

Krystian Smoszna, 22 lipca 2005, 09:35

Przedwczoraj wspominaliśmy o pojawieniu się informacji dotyczących duplikowania przedmiotów w World of WarCraft. Niemal natychmiast po tej wiadomości serwery gry zostały wyłączone. Użytkownicy podejrzewali, że ma to związek ze znalezionym błędem i wprowadzeniem przez pracowników Blizzard Entertainment niezbędnych poprawek.

Kiedy posiadacze konsoli Xbox zagrają w Dynasty Warriors 5?

Kamen, 22 lipca 2005, 08:44

29 marca bieżącego roku miała miejsce zarówno amerykańska, jak i europejska premiera piątej odsłony cyklu Dynasty Warriors w wersji dedykowanej konsoli PlayStation 2. Wczoraj dowiedzieliśmy się, kiedy wspomniana pozycja ukaże się na Xbox’a.

Top 10 gier w US na PC (22/07/05)

Krystian Smoszna, 22 lipca 2005, 07:46

Przedstawiamy dwudzieste szóste notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 2 do 9 lipca.

Pro Evolution Soccer 5 w kieszeni gracza
Pro Evolution Soccer 5 w kieszeni gracza

eLKaeR, 22 lipca 2005, 07:07

Dokładnie 57 drużyn narodowych i 136 zespołów klubowych z całego globu ziemskiego zobaczymy w kolejnej części cyklu Pro Evolution Soccer (alias Winning Eleven), mającej pojawić się w zachodnich sklepach pod koniec października bieżącego roku. Nowa odsłona owej popularnej symulacji futbolowej będzie jednak dostępna nie tylko dla posiadaczy PeCetów oraz konsol PS2 i Xbox, jak pierwotnie zakładano.