Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 lipca 2005, 11:07

autor: Elrond

Kup pan ATI

Analiza sytuacji finansowej jednego z głównym graczy na rynku procesorów graficznych, firmy ATI, zaowocowała dość ciekawymi rezultatami. Otóż pan Adrew Lee, analityk firmy TD Securities, stwierdza w swoim raporcie, iż ATI jest idealnym kandydatem do przejęcia a wśród potencjalnych nabywców wymienia Broadcom, AMD, Intel oraz Texas Instruments.

Analiza sytuacji finansowej jednego z głównym graczy na rynku procesorów graficznych, firmy ATI, zaowocowała dość ciekawymi rezultatami. Otóż pan Adrew Lee, analityk firmy TD Securities, stwierdza w swoim raporcie, iż ATI jest idealnym kandydatem do przejęcia a wśród potencjalnych nabywców wymienia Broadcom, AMD, Intel oraz Texas Instruments. Andrew Lee powiedział, iż plotki o przejęciu pojawiły się już w zeszłym miesiącu po opublikowaniu przez ATI wyników finansowych za trzeci kwartał roku oraz kiepskich prognoz na kwartał kolejny.

Z kolei Bob McWhirter z firmy Selective Asset Management stwierdził, iż ATI jest bardzo intrygującym obiektem do przejęcia - firma nie zdołała bowiem wypuścić na rynek nowego, high-endowego chipu w okresie największego popytu na tego typu hardware. "Moja sugestia jest taka - jeśli ktoś chciałby kupić ATI , teraz ma doskonałą okazję do tego. Firma jest w chwilowym dołku ale prawdopodobnie odbije się od dna i powróci do gry w wielkim stylu."