Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2005, 07:11

Drugi dodatek do Asheron's Call już w sklepach

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, koncern Sony Online Entertainment opublikował wczoraj drugie oficjalne rozszerzenie do gry Asheron’s Call. Ofera ta jest o tyle interesująca, że gracze dostają zarówno podstawową wersję gry, jak i pierwszy add-on o nazwie Dark Majesty.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, koncern Sony Online Entertainment opublikował wczoraj drugie oficjalne rozszerzenie do gry Asheron’s Call. Ofera ta jest o tyle interesująca, że gracze dostają zarówno podstawową wersję gry, jak i pierwszy add-on o nazwie Dark Majesty. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nowi użytkownicy mogą z marszu zapoznać się z programem, bez konieczności kupna innych dodatków, jak również tzw. „podstawki”. Nabycie rozszerzenia pozwoli pobawić się przez 30 dni za darmo (tyczy się to zarówno nowych graczy jak i starych użytkowników).

Drugi dodatek do Asheron's Call już w sklepach - ilustracja #1

To jednak nie jedyne niespodzianki, jakie oferuje nowa gra. Usprawnieniu uległ również silnika programu (Turbine Engine), który poradzi sobie z obsługą najnowszych kart graficznych (kompatybilność z DirectX 9). Ponadto, około pięć tysięcy dotychczas używanych tekstur zostanie zastąpionych nowymi, identyfikującymi się lepszą jakością. Oznacza to podziwianie na monitorze znacznie dokładniejszych modeli postaci, potworów, czy otoczenia. Modyfikacje engine'u zostały jednak zaprojektowane tak, aby gra w dalszym ciągu bezproblemowo działała na komputerach ze słabszą konfiguracją sprzętową.

Omawiany dodatek rozszerza historię świata Asheron's Call o wątek kolejnej wojny o dominację. Tym razem, złowrogimi zapędami "zachłysnęli" się przedstawiciele wojowniczej rasy Viamontian, na których czele stoi podstępny król Varicci II. Wraz z pojawieniem się w programie nowej frakcji, gracze dostali do eksploracji tajemniczy archipelag, znajdujący się w północnej części kontynentu Dereth, w pełni kontrolowany przez Viamontiantów.

Więcej informacji na temat Asheron’s Call: Throne of Destiny uzyskasz z naszej Encyklopedii Gier.