Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2005, 14:09

autor: Łukasz Malik

Gordon F. po raz trzeci, grzeszne plany CDP i Inwazja Barbarzyńców pod szyldem LEM

Wiadomością dzisiejszego dnia okazało się przejęcie przez Electronic Arts dystrybucji produktów Valve. W związku z tym, na naszym rynku pojawi się kolejna wersja Half-Life 2, wydana już przez trzeciego dystrybutora!

Wiadomością dzisiejszego dnia okazało się przejęcie przez Electronic Arts dystrybucji produktów Valve. W związku z tym, na naszym rynku pojawi się kolejna wersja Half-Life 2, wydana już przez trzeciego dystrybutora!

Przypomnijmy, pierwsze wydanie na 5 CD pojawiło się za sprawą Nicolas Games. Po przejęciu przez CD Projekt dystrybucji produktów Vivendu Universal, w sklepach pojawiły się także pudełka z Half-Life 2 z logiem CDP. Wówczas, ku uciesze graczy zdecydowano się wydać wersję DVD oraz edycję kolekcjonerską w ograniczonym nakładzie.

W dzisiejszym oświadczeniu prasowym, Electronic Arts Polska zapowiedziała kolejne wydanie Half-Life 2, tym razem pod nazwą Half-Life 2: Gra Roku. Od podstawowej wersji różnić się będzie obecnością w pudełku Half-Life: Source. Dotychczas, odświeżona wersja pierwszego Half-Life była dostępna przez system Steam przy zakupie pakietu Silver lub Gold (za odpowiednio 59.95 $ i 84. 95$) oraz w pudełkowej edycji kolekcjonerskiej za ponad 200 zł.

Obok tego wydania EA Polska będzie sprzedawać oddzielnie niezwykle popularną sieciową strzelaninę Counter-Strike: Source, zawierającą także bezpłatny dodatek Half-Life 2: Deathmatch oraz płatną modyfikację Day of Defeat™: Source.

Niestety nieznane są ceny tych dwóch wydań, nie wiemy także czy Electronic Arts Poland zdecyduje się na lokalizację, gdyż do tej pory nie znający angielskiego fani Half-Life 2 mogli jedynie liczyć na amatorskie spolczenie.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, firma CD Projekt planuje (planowała?) wprowadzić na nasz rynek Sin Episodes, jakkolwiek nieznane są szczegóły dotyczące rodzaju dystrybucji gry w naszym kraju, gdyż wedle pierwszych zapowiedzi gra ma być dystrybuowana w odcinkach jedynie przez system Steam stworzony przez Valve i na tradycyjne pudełkowe wydanie raczej nie mogliśmy liczyć. Czy na Sin Episodes ręce położy korporacja Electronic Arts? Jest to wielce prawdopodobne, jednak na odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Ostatnia wiadomość dotyczy dodatku do doskonałej strategii Rome: Total War. Wątpliwości rozwiała firma Licomp Empik Multimedia, która oficjalnie potwierdziła wydanie zlokalizowanej wersji Barbarian Invasion. Zachodni wydawca dodatku, firma SEGA zapewne chcąc uniknąć konfliktów lokalizacyjnych, zdecydował się na mały wyjątek nie oznaczający w żadnym wypadku przejęcia przez LEM dystrybucji produktów SEGI. Wręcz przeciwnie, CD Projekt zdaje się zacieśniać kontakty z tym wydawcą, gdyż w październiku pojawi się pierwszy zlokalizowany tytuł na PlayStation 2 (nie licząc kilku gier dla dzieci) Spartan: Total Warrior.

Jak widać, na naszym rynku dzieje się dużo, nie zapominajmy także o przyczajonym tygrysie czyli korporacji 1C, o ich pierwszych planach pisaliśmy przy okazji targów E3. Czy Rosjanie jeszcze coś planują? Pożyjemy zobaczymy, jedno jest pewne – na ostrej konkurencji zawsze korzysta klient.