Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Rome: Total War - Barbarian Invasion (PC)

Rome: Total War - Barbarian Invasion

Oficjalny dodatek do trzeciej odsłony popularnej serii strategicznej Total War studia Creative Assembly. Rome: Total War – Barbarian Invasion koncentruje się na bardzo niekorzystnym dla Imperium Rzymskiego okresie pomiędzy 363 a 476 rokiem naszej ery.

To jest dodatek do gry Rome: Total War.

Strategiczne | RTS | turowe | starożytność | strategiczne wojenne

Okładka Rome: Total War - Barbarian Invasion (PC)

data premiery gry:

27wrz2005

PC

29mar2017

iOS

18cze2019

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pierwszy dodatek do gry strategicznej Rome: Total War. Jak sugeruje tytuł, Barbarian Invasion koncentruje się na bardzo niekorzystnym dla Imperium Rzymskiego okresie pomiędzy 363 a 476 rokiem naszej ery, czyli po śmierci ostatniego władcy zjednoczonego Rzymu. Wówczas to wielkie i potężne państwo rozpadło się na dwie części, tj. Imperium Zachodnie rządzone z Rzymu oraz Wschodnie Imperium z siedzibą władz w Konstantynopolu. Nie dość tego, na terenie Europy znacznie wzrosło zagrożenie ze strony plemion barbarzyńskich, a na wschodzie wyrosła wrogo nastawiona potęga w postaci Imperium Perskiego.

Rozszerzenie oferuje fanom gry nową kampanię przeznaczoną dla trybu single player. Ponadto autorzy zaimplementowali dziesięć nowych, w pełni grywalnych nacji. Pod naszą pieczą mogą znaleźć się teraz: Zachodnie i Wschodnie Imperium Rzymskie, Imperium Persów oraz plemiona Hunów, Gotów, Saksończyków, Franków, Wandalów, Sarmatów i Allemanów. Tradycyjnie już, programiści z Creative Assembly odtworzyli każdą stronę konfliktu zgodnie z danymi historycznymi. Mamy więc autentyczne formacje wojskowe (np. legendarne jednostki Franków władające toporami, słynna jazda Hunów czy perskie oddziały wykorzystujące słonie), taktyki walki, ubiory czy znane z przeszłości postacie. W Barbarian Invasion spotykamy też nowe cechy specjalnie wybranych wojsk (np. defensywna „formacja jeża” stosowana przez Persów czy „ściana tarcz” wykorzystywana przez elitarne oddziały plemion barbarzyńskich), a ponadto lekkie siły mogą przepływać rzeki wpław, co znacznie zwiększa ich taktyczne zastosowanie w bitwach.

W grze pojawiło się również nowe drzewo technologiczne oraz bardzo istotny dla rządzenia krajem czynnik Religia. Z ważniejszych zmian względem podstawowej wersji gry wymienić należy jeszcze niemal całkowity zanik wpływu senatu na losy Rzymu, problem ciągłych rebelii szerzących się w Imperium oraz możliwość werbowania generałów, a nawet wcielania ich w szeregi własnej rodziny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 906 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Rome: Total War - Barbarian Invasion

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Rome: Total War - Barbarian Invasion

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 2.9 HDD
Rome: Total War - Barbarian Invasion - recenzja gry
Rome: Total War - Barbarian Invasion - recenzja gry

Recenzja 18 października 2005, 12:13

Dodatek jest mocno osadzony w realiach historycznych. Jednostki wojskowe odpowiadają historycznym formacjom rzymskim, bizantyjskim i barbarzyńskim. Gra zachowała ciekawy klimat tamtych czasów i pokazuje wiele zjawisk i procesów historycznych. Grając ostatnimi Rzymianami czy barbarzyńcami bez trudu poznać można podstawowe przyczyny upadku Cesarstwa Zachodniego i osłabienie Bizancjum. Gra świetnie pokazuje i tłumaczy najnowsze teorie i tezy historyków badających dzieje upadku Cesarstwa Rzymskiego. Okazuje się bowiem, że barbarzyńcy nie byli tak dzicy i przerażający, jak się uważa, a sami Rzymianie – zdziesiątkowani przez plagi, wojny i liczne bunty – nie mieli sił, aby utrzymywać dłużej zrujnowane Cesarstwo. Woleli rządy barbarzyńskich królów, niż namiestników rzymskich zdzierających z nich gigantyczne podatki i daniny.

PC
iOS
AND