Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 marca 2017, 13:59

Rome: Total War - Barbarian Invasion trafiło na iPada

Ukazała się mobilna wersja popularnej strategii Rome: Total War - Barbarian Invasion. Dostępna jest wyłącznie wersja na iPada, którą można kupić za 22 zł.

W styczniu zapowiedziano mobilną wersję klasycznej pecetowej strategii Rome: Total War - Barbarian Invasion. Teraz oczekiwanie na jej premierę wreszcie dobiegło końca. Produkcję można już kupić w App Store za 4,99 euro, czyli w przeliczeniu około 22 złote. Jest to produkcja premium, co oznacza, że nie uświadczymy w niej żadnych mikropłatności.

Gra oferuje nowy interfejs, opracowany z myślą o ekranach dotykowych. - Rome: Total War - Barbarian Invasion trafiło na iPada - wiadomość - 2017-03-30
Gra oferuje nowy interfejs, opracowany z myślą o ekranach dotykowych.
ROME: TOTAL WAR – BARBARIAN INVASION W SKRÓCIE:
  1. Deweloper pierwowzoru na PC: Creative Assembly
  2. Deweloper wydania na iPada: Feral Interactive
  3. Gatunek: strategia
  4. Data premiery na PC: 27 września 2005 r.
  5. Data premiery na iPadzie: 28 marca 2017 r.

Aby zagrać w mobilne Rome: Total War - Barbarian Invasion, konieczne jest posiadanie iPada, gdyż autorzy nie przewidzieli opcji zabawy na iPhonie. Wynika to z rozbudowanego interfejsu, którego obsługa byłaby koszmarem na małym ekranie. Warto dodać, że projekt sprzedawany jest jako samodzielna produkcja. W przeciwieństwie do pierwowzoru na pecetach, do zabawy nie jest więc wymagane posiadanie podstawowej wersji Rome: Total War.

Obecnie mobilne Rome: Total War - Barbarian Invasion dostępne jest wyłącznie na systemie iOS i autorzy nie wspominają nic o ewentualnej konwersji na Androida. Szanse na nią wydają się więc małe, zwłaszcza że odpowiedzialne za port studio Feral Interactive tworzy jedynie na platformy firmy Apple, specjalizując się w przenoszeniu produkcji na iOS oraz komputery z rodziny Mac.

Przypomnijmy, że Rome: Total War - Barbarian Invasion oferuje nową kampanię, toczącą się w latach 363-476 n.e., a więc w okresie schyłkowym rzymskiej potęgi. Możemy ją rozegrać, kierując jedną z dziesięciu nacji, wybierając między Zachodnim i Wschodnim Imperium Rzymskim, Persami oraz plemionami Hunów, Gotów, Saksończyków, Franków, Wandalów, Sarmatów i Allemanów. Produkcja rozbudowuje także drzewko technologiczne i wprowadza zmiany w mechanice religii.

Mobilne Rome: Total War okazało się zaskakująco udaną konwersją i spodziewamy się, że w przypadku Barbarian Invasion studio Feral Interactive również nie zawiodło. Zwłaszcza, że autorom udało się opracować bardzo sprawny interfejs dotykowy, oparty na prostych gestach i rysowaniu palcem linii oraz kręgów, zapewniający wygodne sterowanie na ekranie dotykowym.

  1. Rome: Total War - Barbarian Invasion w App Store
  2. Oficjalna strona cyklu
  3. Rome: Total War - Barbarian Invasion - recenzja gry (wersja PC)