Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2010, 07:51

Plotki o Shogun 2: Total War

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że zespół Creative Assembly pracuje nad nową odsłoną cyklu Total War oraz, że projekt ten zostanie pokazany po raz pierwszy na najbliższym E3. Teraz, dzięki niedawnym wyciekom mamy coraz większą pewność, że twórcy zafundują nam powrót na japońskie pola bitewne.

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że zespół Creative Assembly pracuje nad nową odsłoną cyklu Total War oraz, że projekt ten zostanie pokazany po raz pierwszy na najbliższym E3. Teraz, dzięki niedawnym wyciekom mamy coraz większą pewność, że twórcy zafundują nam powrót na japońskie pola bitewne.

 

Plotki o Shogun 2: Total War - ilustracja #1

Shogun: Total War

 

Wszystko zaczęło się od tureckiej strony Oyungezer, której redaktorzy nieopatrznie podzielili się z czytelnikami informacją, że na E3 mają umówione spotkanie z przedstawicielami firmy Sega, na którym pokazywana będzie gra Shogun 2: Total War. Wiadomość szybko usunięto, ale mleko już się rozlało. Krótko po tym, do odmętów internetu wyciekła notka prasowa ogłaszająca istnienie tego projektu. Oczywiście, nie mamy jeszcze stuprocentowej pewności, że nowy Total War okaże się właśnie drugim Shogunem, ale prawdopodobieństwo, że poniższe informacje są prawdziwe jest nader wysokie

Gra ma być powrotem do korzeni cyklu, który zapoczątkował wydany w 2000 roku Shogun: Total War. Akcja osadzona będzie w szesnastowiecznej Japonii, w czasach gdy kraj podzielił się na wiele zwaśnionych frakcji. Wcielimy się w jednego z dziewięciu Daimyo - przywódcę klanu, który rości sobie pretensje do władania całym krajem jako nowy Szogun. Do osiągnięcia tego celu tradycyjnie potrzebne będzie odpowiednie pokierowanie aspektami ekonomicznymi podległych nam terytoriów, wykorzystanie dyplomacji oraz ostatecznie również wojna.

 

Plotki o Shogun 2: Total War - ilustracja #2

Shogun: Total War

 

Shogun 2: Total War ma stanowić oczywiście kolejny ewolucyjny krok dla cyklu. Twórcy obiecują m.in. napisaną od nowa sztuczną inteligencję oraz głębszą integrację aspektu online. Wraz z postępami w grze rozwijać się będą statystyki nie tylko armii oraz generałów, ale również samego Daimyo. Główną kampanię będzie można rozegrać samotnie lub z przyjacielem. W tym drugim wypadku gracze otrzymają możliwość konkurowania ze sobą lub połączenia sił przeciwko komputerowi. Rozbudowany zostanie też tryb multiplayer obejmujący jedynie bitwy. W potyczkach na raz weźmie udział do 8 graczy. Ich osiągnięcia znajdą odzwierciedlenie w odpowiednim rankingu. Dodatkowo, twórcy przygotują nowe tryby gry dla klanów sieciowych.

Weteranów serii ucieszy zapowiedź nowego systemu sztucznej inteligencji, który zostanie oparty na zasadach zawartych w Sztuce Wojny autorstwa Sun Tzu. Bitwy mają być jeszcze bardziej realistyczne. Znacznie większą rolę odegra pogoda, która ma istotnie wpływać na teren. Oblężenia będą wieloetapowe i zaoferują m.in. możliwość podpalania budynków w celu wykurzenia ukrytych w nich wrogich oddziałów. Zmiany zajdą też w potyczkach morskich. Wprowadzone zostaną walki przy liniach brzegowych. Wyspy osłonią nas przed wzrokiem wroga, a mielizny oraz rafy wykorzystamy do zastawiania pułapek na nieprzyjacielską flotę. Oczywiście, ulepszenia nie ominą również mapy strategicznej. Co ważne, tym razem przygotowany zostanie rozbudowany tutorial dla każdego aspektu gry.

 

Plotki o Shogun 2: Total War - ilustracja #3

Shogun: Total War

 

Premiera Shogun 2: Total War nastąpić ma w następnym roku. Tradycyjnie gra ukaże się jedynie na PC. Warto na koniec dodać, że według wspomnianej notki prasowej do dzisiaj seria znalazła ponad 7 milionów nabywców.