Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Medieval II: Total War - Kingdoms (PC)

Medieval II: Total War - Królestwa PC

Medieval II: Total War - Kingdoms

Oficjalny dodatek do wydanej pod koniec 2006 roku gry Medieval II: Total War, czyli kolejnej odsłony popularnej serii strategicznej studia Creative Assembly. Trzon rozszerzenia zatytułowanego Królestwa (ang.

To jest dodatek do gry Medieval II: Total War.

Strategiczne | RTS | turowe | średniowiecze | multiplayer | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Medieval II: Total War - Kingdoms (PC)

producent: Creative Assembly

wydawca: SEGA

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28sierpnia2007

7września2007

pudełko PL

Medieval II: Total War – Kingdoms jest pierwszym oficjalnym rozszerzeniem popularnej strategii, wydanej w 2006 roku i stanowiącej kolejną odsłonę bestsellerowego cyklu ze stajni Creative Assembly. Gracze mają więc okazję ponownie przenieść się w przeszłość, aby wypróbować swoje umiejętności przede wszystkim w bitwach, aczkolwiek trzeba wykazać się także pewnymi zdolnościami z zakresu ekonomii, dyplomacji etc.

Trzon omawianego dodatku stanowią cztery kampanie. Pierwsza z nich pozwala na zbadanie Nowego Świata, odkrytego przez Krzysztofa Kolumba w roku 1492. Developerzy umożliwili użytkownikom podążenie śladami Hernana Corteza w konkwiście na terenie Ameryki Środkowej. Głównym celem jest rzecz jasna podbicie Azteków i zagarnięcie wszystkich ich bogactw w imię króla Hiszpanii. Oczywiście istnieje też opcja pokierowania rdzennymi mieszkańcami Nowego Świata w walce z przybyłym zza oceanu wrogiem. Pozostałe kampanie są już typowo średniowieczne i osadzone w realiach europejskich. Można więc wziąć udział w wydarzeniach, związanych z walką Zakonu Krzyżackiego z pogańskimi ludami północno-wschodnimi, krucjatami do Ziemi Świętej i konfliktami zbrojnymi za panowania angielskiego króla Henryka III.

Generalnie zaimplementowano trzynaście zupełnie nowych frakcji z własnymi drzewami technologii, dysponujących łącznie ponad setką rozmaitych jednostek bojowych (np. niszczycielskie miotacze ognia greckiego), pięćdziesięcioma budowlami itd. Oczywiście pojawiło się też sporo dodatkowych postaci kluczowych, czyli np. Ryszard I Lwie Serce i Saladyn. Razem z dwudziestoma pojedynczymi scenariuszami tryb single player w Medieval II: Total War – Kingdoms gwarantuje blisko osiemdziesiąt godzin emocjonującej zabawy. Do tego dochodzi jeszcze piętnaście map, przeznaczonych do rozgrywki wieloosobowej. Warto zauważyć, że istnieje opcja uczestniczenia w kampanii dwóch użytkowników jednego komputera, przystępujących do zabawy w systemie naprzemiennych tur.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 1850 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do Medieval II: Total War - Królestwa

Klasyfikacja PEGI Medieval II: Total War - Królestwa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Medieval II: Total War - Królestwa

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • Windows 2000/XP
Medieval II: Total War - Królestwa - recenzja gry
Medieval II: Total War - Królestwa - recenzja gry

Recenzja 21 września 2007, 10:59

Każda ze stron ma zupełnie inną sytuacją militarną i geopolityczną. Z jednej strony niewielka Walia dysponująca co prawda zwartym terytorium, ale boleśnie odczuwająca brak ciężkich oddziałów, z drugiej olbrzym na glinianych nogach, Anglia, czy walcząca o przetrwanie Irlandia – każda z pięciu nacji musi zastosować zupełnie inną strategię działania. Dla słabszych militarne królestw, szczególne znacznie mają mniej istotne w Wielkiej Kampanii techniki – dyplomacja czy zabójstwa, które pozwolą im neutralizować przewagę silniejszych przeciwników.