Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSPPS2PC
Okładka The History Channel: Great Battles of Rome (PSP)
OkładkaThe History Channel: Great Battles of Rome (PSP)

The History Channel: Great Battles of Rome

The History Channel: Great Battles of Rome to kolejna odsłona znanej serii gier strategicznych, powstała we współpracy firmy Black Bean oraz popularnego historycznego kanału telewizyjnego.

Strategiczne | RTS | starożytność | starożytny Rzym

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The History Channel: Great Battles of Rome Premiera

8cze2007

PC PS2

15cze2007

PSP

Gry podobne do The History Channel: Great Battles of Rome

The Lord of the Rings: Tactics

Dungeons & Dragons: Tactics

Field Commander

The History Channel: Great Battles of Rome to kolejna odsłona znanej serii gier strategicznych, powstała we współpracy firmy Black Bean oraz popularnego historycznego kanału telewizyjnego. Tym razem użytkownik otrzymuje niepowtarzalną okazję wnikliwego prześledzenia przebiegu największych wojen Imperium Rzymskiego z okresu od IV do I w. p.n.e.

Zaimplementowano ponad sto bitew, wliczając w to liczne konflikty zbrojne z Kartaginą i plemieniem Samnitów bądź podbój Brytanii dokonany przez Juliusza Cezara. Gracz dowodzi potężną armią, składającą się m.in. z łuczników, jazdy, legionistów, a nawet specjalnie wyszkolonych słoni. Postarano się o wysoki stopień realizmu, zapewniony dokładnym odwzorowaniem strojów i uzbrojenia żołnierzy oraz lokalizacją konkretnych starć. Rekonstrukcje spotkań odbywają się w wielu zróżnicowanych środowiskach, jak chociażby na pustyni czy w lesie.

Użytkownik dostaje sposobność podejmowania własnych decyzji taktycznych, wpływając tym samym na kształt określonego starcia. Może on także pozostawić strategię w rękach Sztucznej Inteligencji, skupiając się wyłącznie na akcji. Dla ułatwienia zadania przed każdym kolejnym scenariuszem wyświetlany jest materiał filmowy z kanału The History Channel, pokrótce prezentujący graczowi przebieg danej bitwy oraz zaznajamiający go z manewrami, wykonanymi przez jego armię.

Ogromny atut niniejszej pozycji stanowią stojące na wysokim poziomie efekty wizualne i dźwiękowe. Odgłosy bitwy, umierający żołnierze i pozostałe na polu walki zgliszcza znacząco podkreślają dramatyzm sytuacji i brutalność wydarzeń, dziejących się dookoła. Ponadto całemu przedsięwzięciu towarzyszy kapryśnie zmieniająca się pogoda (np. nieprzewidziane opady śniegu bądź nieznośne upały) oraz następujące po sobie pory doby.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 6 / 10 na podstawie 214 głosów czytelników.

The History Channel: Great Battles of Rome cena w dniu premiery: 99,99 PLN

Klasyfikacja PEGI The History Channel: Great Battles of Rome

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The History Channel: Great Battles of Rome Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • 750 MB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PC
PS2
PSP