Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS2
Okładka Kessen 2 (PS2)
OkładkaKessen 2 (PS2)

Kessen 2 PS2

Kessen 2 jest młodszym, choć bardziej rozbudowanym bratem pierwszego Kessena – strategii - w której kamera potrafila znaleźć się miedzy poszczególnymi żołnierzami podczas bitwy i starcie pokazywać „od wewnątrz”.

Strategiczne | Chiny | tytuły ekskluzywne PlayStation | Opowieści o Trzech Królestwach

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kessen 2 Premiera PS2

27października2001

producent: Koei Tecmo wydawca: Koei Tecmo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Akcja toczy się w Chinach i pokazuje wojnę miedzy generałami Liu Bei i Cao Cao. Trzeba zaznaczyć, że takie starcia naprawdę miały miejsce w historii Chin. Będziemy uczestniczyć w wielu olbrzymich bitwach toczonymi pomiędzy dwiema potężnymi rodzinami. Pomiędzy starciami oglądamy bardzo dobrze i ciekawie zrealizowane filmy. Gdy dochodzi już do bitwy, możemy ustawiać sobie nasze wojska, a wcześniej – dobrać generałów (każdy z nich ma inne oddziały). Generalny plan bitwy cały czas widzimy z góry, przy czym delikatnie możemy regulować kąt „patrzenia” kamery. Starcie sił odbywa się w czasie rzeczywistym, a wiec musimy mieć dobry ogląd sytuacji i skorzystać z opcji „tutorial”, dzięki której poznamy – trzeba przyznać – zawile niuanse tej strategii. Kessen 2 rozbudował swoje opcje w stosunku do pierwszej części i oferuje graczowi ciekawsza i tym razem pełną fajerwerków – rozgrywkę. I to dosłownie! O ile w pierwszej części mogliśmy podziwiać raczej realnie wyglądające bitwy, to teraz oddziały mają w swoich szeregach magów, którzy potrafią uderzyć we wroga piorunem, tornado, czy innym żywiołem. Kessen 2 to gra, w której możemy obserwować bitwę nie tylko z widoku z góry, ale także jakbyśmy sami brali udział w bitwie jako żołnierz – od środka! Nowa technologia pozwoliła na ukazanie aż do 500 osób podczas takiego starcia! Tym razem pola bitwy są 2,3 razy większe i będziemy mieli możliwość zdobywania budowli czy okrętów w porcie! Czekają także nowe rodzaje wojsk, jak np. kawaleria na słoniach. Bitwy są długie, nawet bardzo długie, ale ciekawie rozwiązana koncepcja ich przedstawienia nam to w całości rekompensuje.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Kessen 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.