Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2007, 15:55

autor: Vercetti

The History Channel: Great Battles of the Middle Ages na horyzoncie

Przed kilkunastoma dniami telewizja The History Channel poinformowała, że udało jej się poszerzyć zakres współpracy z zaprzyjaźnioną korporacją Slitherine Strategies o produkcję tytułów na handhelda NDS. Jednocześnie wiadomym było, że obie ekipy nie zrezygnują z tworzenia projektów przeznaczonych na inne platformy, toteż równocześnie będą przygotować przedsięwzięcia dedykowane komputerom osobistym

Przed kilkunastoma dniami telewizja The History Channel poinformowała, że udało jej się poszerzyć zakres współpracy z zaprzyjaźnioną korporacją Slitherine Strategies o produkcję tytułów na handhelda NDS. Jednocześnie wiadomym było, że obie ekipy nie zrezygnują z tworzenia projektów przeznaczonych na inne platformy, toteż równocześnie będą przygotować przedsięwzięcia dedykowane komputerom osobistym czy też konsolom X360 albo PS3.

The History Channel: Great Battles of the Middle Ages na horyzoncie - ilustracja #1

Zgodnie z przewidywaniami The History Channel zaanonsowało więc kolejną, next-genową pozycję. Jest nią strategia Great Battles of the Middle Ages, która – jak sama nazwa wskazuje – przeniesie nas do epoki średniowiecza. Skorzysta przy tym z dobrodziejstw trójwymiarowego, niezwykle szczegółowego silnika graficznego, który specjalizował się będzie w płynnym animowaniu wielu tysięcy jednostek. Należy przy tym wspomnieć, że w produkcie zobaczymy ponad 20 typów żołnierzy, oddanych z dużą dbałością o detale i realizm historyczny, a część z nich znajdzie się pod komendą charyzmatycznych przywódców, wśród których nie zabraknie nawet Joanny d’Arc.

W walce z armiami oponentów prócz umiejętności taktycznych przydadzą się zarówno intuicyjny system sterowania, jak i talie kart, decydujące o premiach podczas każdej z bitew. Warto dodać, że wszystkie misje będą mogły zostać uruchomione w kolejności wybranej przez samych graczy, zaś nagrodą dla tych, którzy poradzą sobie w zawiłościach singleplayerowej kampanii, będą krótkie fragmenty filmów wideo, zaczerpnięte wprost z ramówki kanału The History Channel.

Premiera gry została zaplanowana na przyszły rok. Produkt powędruje do użytkowników pecetów i konsol PS3 oraz X360.

Ostatnia aktualizacja: 2007-10-29

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.