Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS3X360PC
Okładka History: Great Battles Medieval (PS3)

History: Great Battles Medieval

Kolejna odsłona realistycznych gier strategicznych. Tym razem przenosimy się do XIV i XV wieku i bierzemy udział w bitwach pomiędzy Francją i Anglią, wcielając się w historycznych przywódców.

Strategiczne | turowe | średniowiecze

Okładka History: Great Battles Medieval (PS3)

data premiery gry:

9paź2009

PC

19lut2010

PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

History: Great Battles Medieval to gra strategiczna stworzona przez studio Slitherine Software przy współpracy ze znaną stacją telewizyjną (History). Slitherine Software odpowiada między innymi za takie produkcje jak: Chariots of War, Commander: Europe at War oraz Legion oraz poprzednią odsłonę serii - The History Channel: Great Battles of Rome.

Great Battles Medieval przenosi nas do czasów Wojny Stuletniej, skupiając się przede wszystkim na rozmaitych konfliktach, do których dochodziło pomiędzy Anglią i Francją w XIV i XV wieku. Twórcy postawili na realistyczne odwzorowanie zarówno wydarzeń, wojsk oraz uzbrojenia. Całość została przedstawiona w postaci rozbudowanej kampanii, uzupełnionej kilkoma dodatkowymi trybami, jak np. możliwością rozgrywania pojedynczych potyczek (Skirmish). Gracz, wcielający się w różne postacie historyczne (np. Czarnego Księcia oraz Joannę d'Arc), może w pewnym zakresie wybierać miejsce i czas danej walki dzięki specjalnej mapie strategicznej.

W grze odwzorowano 70 średniowiecznych bitew, w tym 26 nawiązujących do historycznych potyczek tak zwanej Wojny Stuletniej. Do dyspozycji wirtualnych dowódców oddano ponad 40 typów różnych jednostek, które powstały na podstawie szczegółowej analizy prawdziwych oddziałów. Podwładnych możemy dodatkowo własnoręcznie dozbrajać i przypisywać im ponad setkę umiejętności. Dokonane zmiany wpływają zarówno na siłę żołnierzy, jak i ich wygląd oraz sposób poruszania się. Dzięki temu stworzenie własnej, unikatowej armii nie jest problemem. Warto dodać, że poza standardowymi bitwami uczestniczymy także w zasadzkach. System walki został dodatkowo wsparty bojowymi kartami oferującymi bonusy oraz kary.

Oprawa wizualna History: Great Battles Medieval prezentuje dość wysoki poziom. W bitwach bierze udział spora liczba jednostek. Ciekawym urozmaiceniem jest zawarty w grze dość bogaty materiał filmowy dotyczący wspomnianej epoki historycznej. Oprócz tego przygotowano tryb rozgrywki sieciowej, w którym mogą zmierzyć się miłośnicy strategii z całego świata.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,8 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Gry podobne do History: Great Battles Medieval

Klasyfikacja PEGI History: Great Battles Medieval

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe History: Great Battles Medieval

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • karta grafiki 256 MB
  • 1 GB RAM
  • Windows XP/Vista
The History Channel: Great Battles of the Middle Ages na horyzoncie
The History Channel: Great Battles of the Middle Ages na horyzoncie

wiadomość29 października 2007

Przed kilkunastoma dniami telewizja The History Channel poinformowała, że udało jej się poszerzyć zakres współpracy z zaprzyjaźnioną korporacją Slitherine Strategies o produkcję tytułów na handhelda NDS. Jednocześnie wiadomym było, że obie ekipy nie zrezygnują z tworzenia projektów przeznaczonych na inne platformy, toteż równocześnie będą przygotować przedsięwzięcia dedykowane komputerom osobistym

PC
PS3
X360