Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 21 października 2021, 13:57

autor: Adrian Werner

Tsardom Total War - nowa wersja wielkiego moda do Medieval 2 TW

Ukazała się wersja 2.0 modyfikacji Tsardom Total War, czyli jednego z najciekawszych ostatnimi czasy modów do Medieval II: Total War - Kingdoms.

Fani gier studia Creative Assembly wyczekują obecnie głównie premiery Total War: Warhammer III. Jednak wśród członków społeczności moderskiej Rome: Total War oraz Medieval II: Total War nadal pozostają bezdyskusyjnie najpopularniejszymi odsłonami cyklu, co wynika z tego, że są znacznie bardziej przyjazne modyfikacjom niż najnowsze części, a ich relatywnie prosta grafika ułatwia tworzenie nowych elementów graficznych. W rezultacie te kilkunastoletnie tytuły są tymi, do których powstają najciekawsze i najbardziej ambitne projekty. Wyśmienitym tego przykładem jest Tsardoms Total War, który wreszcie doczekał się wersji 2.0.

Produkcja stanowi modyfikację do Medieval II: Total War – Kingdoms i rozgrywa się w latach 1345-1530, koncentrując się na upadku Bizancjum. Mod podejmuje więc tematykę, która do tej pory nie została zgłębiona przez Creative Assembly, co mocno zwiększa jego atrakcyjność.

Tsardoms Total War pozwala bawić się w samodzielnych bitwach oraz w kampanii strategicznej na nowej mapie. Projekt podmienia większość elementów gry. Otrzymujemy kilkadziesiąt grywalnych frakcji, nowe jednostki, uzbrojenie, pola bitewne, modele, tekstury i efekty dźwiękowe. Spore zmiany zaszły także w mechanizmach rozgrywki.

Aktualizacja 2.0 przynosi sporo zmian. Dodano kilka grywalnych frakcji (w tym Królestwo Czech i Dynastię Kantakuzenów) oraz wiele nowych wydarzeń i postaci historycznych. Ulepszono mapę strategiczną, dodając detale i obiekty, oraz usunięto wiele błędów technicznych. Do tego przerobiono w dużym stopniu balans i część mechanizmów.

Patch zmienia tyle elementów, że nie jest kompatybilny z save’ami z poprzednich wersji moda. Musicie więc rozpocząć nową grę.

  1. Tsardoms Total War – pobierz mod z naszego FTP (autorzy udzielili nam zgody na mirrora)
  2. Oficjalna strona moda