Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 października 2021, 13:25

autor: Edyta Jastrzębska

„Musisz uważać, czego sobie życzysz” - Charlie Cox o potencjalnym powrocie do roli Daredevila w MCU

Charlie Cox ponownie podzielił się swoimi przemyśleniami na temat powrotu do roli Daredevila w MCU. Aktor coraz częściej wypowiada się na ten temat, co w dużej mierze wynika z nasilających się plotek, że jego bohatera być może zobaczymy w filmie Spider-Man: Bez drogi do domu.

W najnowszym wywiadzie dla kanału SiriusXM Charlie Cox ponownie wypowiedział się na temat możliwości powrotu do roli Daredevila w MCU. Aktor wcielił się w Diabła z Hell’s Kitchen w serialu Netflixa w latach 2015-2018. Produkcja została pozytywnie przyjęta zarówno przez krytyków, jak i widzów, ale pomimo pozytywnych opinii anulowano ją po trzecim sezonie, ponieważ doszło do wygaśnięcia umowy Netflixa z Marvelem. Marvel od tamtego czasu rozwija swoje produkcje na platformie Disney+. Pomimo anulowania tytułu fani Daredevila nie poddają się i wciąż żywią nadzieję, że ich ulubiony bohater grany przez Coxa mógłby wrócić na ekrany, tylko tym razem w ramach MCU. Choćby dlatego rozmowy na ten temat nie cichną.

Charlie Cox ostrożnie podchodzi do tego pomysłu, tłumacząc, że fani mogą nie otrzymać dokładnie tego, czego sobie życzą, co wyjaśnił w ten sposób:

W komiksach pisarz i artysta wspólnie tworzą dziesięć tomów, dwadzieścia tomów… Nie wiem, jakie są typowe liczby. A później historia jest kontynuowana albo zaczynają od nowa, cofają się w czasie, robią różne rzeczy… Reinterpretują bohatera. Jeśli pojawiłaby się dla mnie możliwość powrotu jako Daredevil, jakkolwiek by to wyglądało, wyobrażam to sobie jako reinterpretację bohatera i serialu. Jeśli zdecydują, że ja powinienem to zrobić, oczywiście pewne elementy pozostaną takie same. Ale mogą też wybrać kogoś innego i stworzyć go od nowa… Musisz uważać, czego sobie życzysz. Wracasz i to nie jest tak samo dobre lub nie całkiem działa lub minęło zbyt wiele czasu, albo cokolwiek innego… Nie do końca łączy się to w ten sam sposób. Nie chcesz zepsuć tego, co już masz. Jeśli nigdy nie wrócimy, to nadal masz te trzy świetne sezony, z czego trzeci był najlepiej ocenianym. A zatem tendencja była zwyżkowa. Jestem niezmiernie dumny i wdzięczny za to, co mamy.

Cały wywiad można obejrzeć na poniższym materiale:

Na ten moment nie ma żadnych oficjalnych informacji na temat tego, czy Diabeł z Hell’s Kitchen kiedykolwiek wróci na ekrany, a tym bardziej, czy ponownie zobaczymy w tej roli Charliego Coxa. Chętni do zapoznania się lub odświeżenia przygód Daredevila mogą jedynie włączyć serial na Netflixie.

  1. Daredevil na Netflixie
  2. Szef Marvel Studios broni Daredevila i innych seriali MCU Netflixa. Nie wyklucza ich kontynuacji
  3. Daredevil i Punisher z Netflixa mogą w przyszłości powrócić do MCU