Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 października 2021, 13:15

autor: Ignacy Kruk

Gwiazda Batwoman o rezygnacji z roli - aktorka ujawnia skandaliczne warunki pracy

Ruby Rose wyjaśnia, dlaczego zrezygnowała z roli Batwoman. Wśród powodów odejścia aktorka wymienia brak profesjonalizmu i złe warunki pracy, jednak, jak oświadczyło Warner Bros., to nieodpowiednie zachowanie Ruby Rose miało być powodem zwolnienia aktorki.

Okoliczności odejścia Ruby Rose z serialu o Batwoman spowite są atmosferą kontrowersji. W związku z raczej wątpliwą jakością produkcji, można by założyć, że właśnie to było przyczyną rezygnacji. Wszystko wskazuje jednak na to, że sytuacja jest zdecydowanie bardziej złożona, a zarzuty o nieodpowiednie zachowanie kierowane są w obie strony konfliktu.

Po ogłoszeniu przez aktorkę swojej rezygnacji z roli niewiele wiedzieliśmy na temat samych powodów tej decyzji. Dopiero teraz dowiadujemy się więcej na temat całej sytuacji – Ruby Rose opublikowała na Instagramie serię postów, w których ujawnia kulisy produkcji.

Pośród skarg na warunki pracy na planie serialu znajdziemy oskarżenia skierowane przeciwko showrunnerce Batwoman, którą jest Caroline Dries, aktorowi Dougrayowi Scottowi, jak również byłemu prezesowi Warner Bros. TV - Peterowi Rothowi.

Zarzuty dotyczą dość niejednoznacznego, niepoprawnego zachowania ze strony Rotha i Scotta, sprowadzającego się do zatrudnienia prywatnego detektywa, który miał rzekomo śledzić aktorkę. Oprócz zwrócenia uwagi na rozliczne urazy, których na planie doznali pracownicy (np. oparzenia 3. stopnia), Ruby Rose twierdzi, że została zmuszona do powrotu na plan po kontuzji szyi, po zaledwie dziesięć dniach rehabilitacji. W przeciwnym wypadku cały zespół serialu miał zostać zwolniony.

W związku z zarzutami ze strony aktorki Dougray Scott wydał następujące oświadczenie:

Całkowicie zaprzeczam krzywdzącym i oszczerczym oskarżeniom, wystosowanym w moją stronę [przez Ruby Rose - dop. red]. Są całkowicie zmyślone I nigdy nie miały miejsca.

Warner Bros. również zaregowało na rewelacje ujawnione przez Rose:

Wbrew temu co Ruby Rose przedstawia w swojej instagramowej relacji, która jest wymierzona w producentów, obsadę i zespół [pracujący nad Batwoman – dop. red], powodem nie zatrudnienia Ruby przy drugim sezonie serialu były liczne skargi na jej zachowanie w miejscu pracy.

Ciężko było przewidzieć, że sytuacja przybierze tak poważny obrót. Nie sposób określić, po czyjej stronie leży wina, lecz warto wspomieć o tym, że to już kolejny tego typu konflikt na planie produkcji ze stajni Warner Bros. Jedną z ostatnich głośnych kontrowersji były oskarżenia dotyczące nieodpowiedniego zachowania, które Ray Fisher wystosował przeciwko autorowi scenariusza do Justice League – Jossowi Whedonowi.