Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2021, 13:12

autor: Entelarmer

GTA 5, LoL i Valorant to „święta trójca” streamingu

Oglądalność serwisów Twitch i Facebook Gaming znacznie wzrosła w porównaniu z zeszłym rokiem, m.in. dzięki GTA 5 i New World.

Streamerzy mają za sobą bardzo udany miesiąc. Raport platformy StreamElements i grupy Rainmaker.gg pokazuje, że we wrześniu na Twitchu obejrzano 1,7 miliarda godzin materiałów, czyli o 20% więcej niż rok temu. Aż o połowę zwiększyła się oglądalność usługi Facebook Gaming, aczkolwiek z wynikiem nieco ponad 500 mln godzin nadal pozostaje ona daleko w tyle za serwisem Amazona.

GTA 5, LoL i Valorant to „święta trójca” streamingu - ilustracja #1
Źródło: StreamElements.

Duża w tym zasługa gier, choć to nadal kategoria Just Chatting pozostaje najpopularniejszą na Twitchu (po części dzięki stale rosnącemu zainteresowaniu… ASMR). Niekwestionowanym liderem było – ku zaskoczeniu nikogo – Grand Theft Auto V, wciąż przyciągające tłumy widzów, mimo że od premiery minęło już osiem lat. W pierwszej dziesiątce nie zabrakło też innych stałych bywalców pokroju League of Legends, Minecrafta, CS:GO i Fortnite’a.

Listę zamyka New World, co nie powinno dziwić w kontekście doskonałej wrześniowej premiery MMORPG od Amazona. Niemniej 39 milionów godzin obejrzanych transmisji to fenomenalny wynik jak na zaledwie trzy dni (aczkolwiek trzeba pamiętać o streamach z beta-testów). Co więcej, New World nadal przyciąga sporą widownię. W chwili pisania tego tekstu jest to piąta najpopularniejsza kategoria (i czwarta gra) na Twitchu z prawie 82 tysiącami widzów. Jest więc szansa, że tytuł utrzyma przy sobie graczy na dłużej, zwłaszcza że Amazon Games Studios szykuje kolejne usprawnienia.

GTA 5, LoL i Valorant to „święta trójca” streamingu - ilustracja #2
Źródło: StreamElements.
  1. Oficjalna strona serwisu Twitch
  2. Oficjalna strona platformy Facebook Gaming