Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 stycznia 2021, 16:30

autor: Karol Laska

Daredevil i Punisher z Netflixa mogą w przyszłości powrócić do MCU

Jeżeli traciliście nadzieję na to, że serialowi Daredevil, Punisher czy Jessica Jones powrócą do MCU, to szef filmowego Marvela rozpalił temat na nowo, nie wykluczając ich ponownego występu na ekranie.

Kevin Feige, dyrektor generalny Marvel Studios, jest ostatnio rozchwytywany przez światowe media, głównie ze względu na zbliżającą się premierę serialu WandaVision. Dziennikarze wypytują go o najróżniejsze rzeczy dotyczące przyszłości MCU (o części z nich pisaliśmy parę dni temu), nie inaczej było w przypadku wywiadu na łamach serwisu Collider.

Choć starano się z Feigego wyciągnąć jakieś konkrety, udawało mu się dzielnie bronić, a co za tym idzie – owijać w bawełnę. Mimo to wspomniał o jednej bardzo interesującej nowince, a mianowicie o możliwościach kontynuacji powstałych już dzieł należących do Marvel Studios. Feige mówi:

Patrzę na wszystko, co pojawiło się wcześniej – czy to nasze filmy, czy w szczególności seriale telewizyjne Marvela, ale i komiksy, gry wideo oraz kreskówki. Wszystko nadal inspiruje nas w kontekście myślenia o przyszłości tego uniwersum. W podobny sposób działały przez wiele lat komiksy. Zobaczymy, co się wydarzy.

Cieszy szczególnie fragment wspominający seriale telewizyjne Marvela, bo te zdążyły zapaść w pamięć widzów i nadal ubolewają oni nad tym, że pomimo dawnych obietnic nie miały one większego udziału w głównej linii fabularnej MCU. Mowa tu oczywiście o netflixowych produkcjach takich jak Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist, The Defenders oraz The Punisher. Jeżeli Feige nie wyklucza oficjalnie ich powrotu, to nie robi tego tylko po to, aby dogodzić naszym oczekiwaniom. Inaczej po prostu by z nich zrezygnował. Jasne, całkiem możliwe, że to kwestia nawet kilku lat, zanim doczekamy się kontynuacji wspomnianych produkcji, ale lepszy rydz niż nic.

  1. Szef Marvel Studios nie boi się o przyszłość MCU i Czarnej Pantery
  2. Strona internetowa Marvela