Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2010, 09:12

Nowy Total War zostanie zapowiedziany na E3

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że studio Creative Assembly pracuje obecnie nad grą sportową London Olimpic Games 2012. Zaniepokoiło to fanów tego studia, dlatego jego pracownicy szybko pospieszyli z zapewnieniami, że wśród obecnych projektów znajduje się także nowa odsłona cyklu Total War.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że zespół Creative Assembly pracuje obecnie nad grą sportową London Olimpic Games 2012. Zaniepokoiło to fanów tego studia, dlatego jego pracownicy szybko pospieszyli z zapewnieniami, że wśród obecnych projektów znajduje się także nowa odsłona cyklu Total War.

Nowy Total War zostanie zapowiedziany na E3 - ilustracja #1

Możliwe, że Rome: Total War doczeka się wkrótce młodszego braciszka.

Stosowna Informacja najpierw pojawiła się na koncie Twitter jednego z ludzi zatrudnionych w Creative Assembly. Za tym wpisem podążyły emaile wysłane do co popularniejszych anglojęzycznych serwisów. Dzięki nim wiemy, że nowe Total War zostanie pokazane po raz pierwszy na najbliższym E3 i będzie produkcją przeznaczoną wyłącznie na pecety. Ponadto, twórcy porzucają okres prochu oraz muszkietów i wracają na stare śmieci. Czyżbyśmy mieli otrzymać Rome II: Total War? Wydaje się to całkiem prawdopodobne.

Patrząc na dotychczasową historię Creative Assembly można dostrzec jeden powtarzający się schemat. Wpierw pojawia Total War na nowym silniku, rok później dostajemy dodatek do niego. Mija kolejny rok (czasem trochę więcej) i otrzymujemy nową grę z serii bazującą na starym (choć poprawionym) silniku, a następnie wydawane jest rozszerzenie do niej. Napoleon: TotalWar, choć był samodzielną produkcją, wypełnia tak naprawdę miejsce dodatku. Możemy się więc spodziewać, że następne Total War działać będzie na ulepszonej wersji silnika z Empire: Total War i ukaże się w przyszłym roku.