Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 stycznia 2017, 13:37

Rome: Total War - Barbarian Invasion zmierza na iPada

Studio Feral Interactive zapowiedziało mobilną wersję Rome: Total War - Barbarian Invasion. Produkcja zmierza wyłącznie na iPada i ukaże się jako samodzielna gra. Premiera ma nastąpić w marcu tego roku.

W listopadzie zeszłego roku na iPada trafiła konwersja Rome: Total War, czyli kultowej strategii studia Creative Assembly. Wydanie mobilne obejmowało jedynie podstawowe wydanie gry, więc zastanawialiśmy się, czy w przyszłości są szanse na przeniesienie na ekrany dotykowe również dodatku Barbarian Invasion. Teraz poznaliśmy wreszcie odpowiedź na to pytanie, gdyż twórcy zapowiedzieli właśnie tabletową edycję rozszerzenia.

Rome: Total War -  Barbarian Invasion zmierza na iPada - ilustracja #1

BARBARIAN INVASION W SKRÓCIE:

  1. Deweloper dodatku na PC: Creative Assembly
  2. Deweloper konwersji mobilnej: Feral Interactive
  3. Gatunek: strategia
  4. Platformy: PC, iPad
  5. Data premiery na PC: wrzesień 2005 r.
  6. Data premiery na iPadzie: marzec 2017 r.

Mobilne Rome: Total War - Barbarian Invasion zmierza wyłącznie na iPada i ukaże się w marcu tego roku. Ma to być samodzielna gra, więc nie będzie wymagała posiadania Rome: Total War. Za konwersję ponownie odpowiada studio Feral Interactive.

Na razie nie poznaliśmy żadnych konkretów odnośnie mobilnego Barbarian Invasion, ale spodziewamy się, że całość będzie prezentowała się podobnie do Rome: Total War. Ta produkcja udała się autorom zaskakująco dobrze i posiadacze iPadów otrzymali pełną konwersję, pozbawioną uproszczeń, w której dodano jedynie nowy interfejs oparty na gestach i rysowaniu palcem linii na ekranie. Jedyną wadą był brak trybu multiplayer i nie wiemy, czy w przypadku dodatku będzie tak samo.

Przypomnijmy, że Barbarian Invasion zadebiutowało na pecetach w 2005 roku. O ile Rome: Total War pozwalało nam ujrzeć szczyt potęgi Imperium Rzymskiego, tak dodatek koncentruje się na jego okresie schyłkowym, osadzając akcję w latach 363-476 n.e.

Rozszerzenie oferuje nową kampanię, w której możemy pokierować dziesięcioma frakcjami. Znajdziemy wśród nich zarówno Zachodnie i Wschodnie Imperium Rzymskie, jak i Persów oraz plemiona Hunów, Gotów, Saksończyków, Franków, Wandalów, Sarmatów i Allemanów. Każda z tych nacji posiada unikalne jednostki i cechy specjalne. Ponadto dodatek wprowadził nowe drzewo technologiczne, a w rządzeniu istotną rolę zaczęła odgrywać religia.

  1. Oficjalna strona cyklu
  2. Rome: Total War - Barbarian Invasion - recenzja gry (wersja PC)