Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 10 listopada 2016, 12:32

Rome: Total War trafiło na iPada

W App Store zadebiutowała mobilna wersja Rome: Total War, czyli klasycznej strategii studia Creative Assembly. Produkcja wymaga posiadania iPada i nie mogą w nią zagrać użytkownicy iPhone’ów.

W sierpniu dowiedzieliśmy się, że klasyczna pecetowa strategia Rome: Total War doczeka się konwersji mobilnej. Teraz zadebiutowała ona wreszcie na rynku.

Przypomnijmy, że pierwotnie Rome: Total War ukazało się na pecetach w 2004 roku. Wydanie mobilne zawiera tylko podstawową wersję gry. Na PC doczekaliśmy się dodatków Barbarian Invasion oraz Alexander i mamy nadzieję, że twórcy konwersji rozważą ich przeniesienie na ekrany dotykowe, jeśli wydanie podstawowe okaże się sukcesem.

Gra oferuje typową dla cyklu Total War rozgrywkę. Dostajemy więc produkcję będącą mieszanką RTS-a i turówki. W czasie rzeczywistym rozgrywamy gigantyczne bitwy, w których potrafią brać udział tysiące żołnierzy. Natomiast w turach toczy się warstwa strategiczna wymagająca od nas dbania o rozwój ekonomiczny, militarny i technologiczny naszych poddanych oraz o stosunki dyplomatyczne.

Wszystko to znacząco przebija poziomem skomplikowania większość mobilnych strategii, więc może być ciekawą propozycją dla fanów gatunku szukających czegoś bardziej wymagającego. Na pecetach taki poziom rozbudowania nie sprawiał problemów dzięki myszce i klawiaturze, ale w przypadku ekranu dotykowego sprawa wygląda inaczej. Dlatego autorzy mobilnej konwersji, czyli ludzie ze studia Feral Interactive, wiele pracy włożyli w opracowanie nowego interfejsu. W dużej części opiera on się na prostych gestach i rysowaniem palcem linii w celu zaznaczania jednostek oraz wydawania im rozkazów. Pomaga tutaj fakt, że tempo akcji nie jest szybkie i gracz nie musi się spieszyć nawet podczas bitew.

Mobilne Rome: Total War jest dostępne niestety tylko na iOS-a i tylko na iPada. Posiadacze iPhone’ów oraz urządzeń z Androidem muszą więc tym razem obejść się smakiem. Produkcja kosztuje 9,99 euro, czyli w przeliczeniu około 43 złotych.

Rome: Total War w App Store