Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 listopada 2016, 12:58

Nowy początek, Pitbull. Niebezpieczne kobiety - weekendowe premiery filmowe

Jutro święto państwowe, jednak kina będą czynne. Czy wybierzecie dojrzałe s-f Nowy początek od twórcy kolejnego Blade Runnera, czy dacie szansę polskiej sensacji spod znaku Pitbulla?

Nowy początek

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Twórca świetnych filmów Labirynt czy Wróg zaprasza wszystkich widzów do świata inteligentnego kina science-fiction. Nowy początek, ekranizacja opowiadania Teda Chianga, od pierwszych pokazów zbiera bardzo pozytywne recenzje i dziarsko wysuwa się na czoło najlepszych produkcji roku. Oto kolejna wizyta kosmitów na Ziemi, tym razem jednak fabuła nie zmusza ludzi do natychmiastowego strzelania w kierunku przybyszy. Głowną bohaterką jest pani specjalistka od lingwistyki, która próbuje zrozumieć język gości i porozumieć się z nimi na intelektualnym poziomie. Świetna obsada, ładna strona wizualna, mądry scenariusz… Czego chcieć więcej?

  1. Reżyseria: Denis Villeneuve
  2. Tytuł oryginalny: Arrival
  3. Grają: Amy Adams, Jeremy Renner, Forest Whitaker

Pitbull. Niebezpieczne kobiety

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Po serii słabiutkich komedyjek, Patryk Vega chyba znalazł przepis na sukces. Ptibull przed laty wyniósł go do sławy, teraz więc reżyser kontynuuje korzystanie ze sprawdzonej receptury. Na początku roku dostaliśmy Nowe porządki, teraz czas na Niebezpieczne kobiety. Policyjno-mafijne środowisko zostanie pokazane z perspektywy dwóch świeżo upieczonych policjantek, ich skorumpowanej szefowej i dziewczyny pewnego gangstera. Pojawią się też starzy znajomi (Gebels i Majami) oraz wątek niebezpiecznej i chciwej mafii paliwowej. Rewelacji oczekiwać nie należy, ale faktem jest, że seria Pitbull ma wielu fanów i nowa jej odsłona na pewno przyciągnie widzów do kin.

  1. Reżyseria: Patryk Vega
  2. Grają: Joanna Kulig, Maja Ostaszewska, Magdalena Cielecka, Anna Dereszowska

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Dzieciństwo wodza (powojenny dramat o zaniedbanym przez rodziców synu polityka pracującego nad Traktatem Wersalskim),
  2. Dobra żona (film o pewnej siebie kobiecie w średnim wieku, której poukładane życie legnie w gruzach, gdy na jaw wyjdzie wojskowa tajemnica męża),
  3. Zakwakani (animowana komedia o zwariowanych ptakach),
  4. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra (skandynawski film familijny, ekranizacja powieści dla młodego czytelnika).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.