Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2022, 09:12

Planszówka Total War Rome wielkim sukcesem kasowym

Twórcy planszówki Total War: ROME: The Board Game mają powody do zadowolenia. Autorzy uzbierali potrzebne pieniądze w raptem pół godziny od startu zbiórki.

W SKRÓCIE:
  1. zbiórka pieniędzy na planszówkę Total War: ROME: The Board Game osiągnęła cel minimalny w 35 minut;
  2. premiera gry ma nastąpić w lutym 2023 roku;
  3. planszówka otrzyma polską wersję językową.

Adaptowanie gier wideo na planszówki stało się w ostatnich latach bardzo popularne, co nie dziwi, gdyż projekty tego typu najczęściej okazują się dużymi sukcesami kasowymi. Najnowszym tego przykładem stało się Total War: ROME: The Board Game, które w trakcie zbiórki crowdfundingowej osiągnęło minimalny cel, ustalony na poziomie 45 tysięcy funtów szterlingów, w raptem 35 minut od jej uruchomienia.

Akcja została zorganizowana w serwisie gamefound. W chwili pisania tej wiadomości licznik na stronie pokazuje już kwotę 214 tys. funtów. Suma ta bez wątpienia jeszcze sporo wzrośnie, gdyż do zakończenia zbiórki pozostało 17 dni.

Planszówka Total War Rome wielkim sukcesem kasowym - ilustracja #1
Źródło: gamefound.

Za projekt odpowiada firma PSC Games. To doświadczony brytyjski producent, który ma na koncie takie planszówki jak Blitzkrieg!, Rome & Roll czy Red Alert: Space Fleet Warfare.

Total War: ROME: The Board Game pozwoli na zabawę samotnie lub w grupie do czworga graczy. W trakcie rozgrywki będziemy podbijali terytoria, rozwijali nasze imperium, rekrutowali żołnierzy do armii oraz toczyli bitwy. Wśród grywalnych nacji znajdą się Rzym, Kartagina, Grecja oraz frakcja barbarzyńców. Całość projektowana jest tak, aby pojedyncza sesja trwała ok. 150-180 minut.

Premiera Total War: ROME: The Board Game ma nastąpić w lutym 2023 roku. Gra dostępna będzie w kilku wersjach językowych, w tym w polskiej.

  1. Total War: ROME: The Board Game - strona zbiórki w serwisie gamefound