Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Total War: Rome Remastered (PC)

Total War: Rome Remastered PC

Remaster kultowego Rome: Total War z 2004 roku, usprawniający i uprzystępniający tytuł dla nowych odbiorców. Ponownie wcielamy się w lidera jednej z wielu dostępnych frakcji, próbując podbić Rzym i zostać Cesarzem.

Strategiczne | RTS | turowe | starożytność | strategiczne wojenne | reedycje/remastery/remaki | starożytny Rzym | Find Your Next Game

PC Windows
Okładka Total War: Rome Remastered (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29kwietnia202113dni

29kwietnia2021

Steam

Total War: ROME REMASTERED to odświeżona wersja klasyku z 2004 roku, Rome: Total War. Tytuł zabiera nas w czasy świetności Imperium Rzymskiego. Naszym zadaniem jest poprowadzić wybraną przez nas frakcję do wielkości i zdobycie tytułu Cesarza. Kupując remaster otrzymamy oba oficjalne DLC – Barbarian Invasion i Alexander – oraz kopię oryginalnej gry ze wszystkimi dodatkami.

Mechanika

Rdzeń rozgrywki pozostaje niezmieniony. ROME REMASTERED to, tak jak pozostałe gry z serii, mieszanka strategii turowej i strategii czasu rzeczywistego. Opiera się ona na dwóch głównych elementach, czyli zarządzaniu i walce. Zarządzanie działa w systemie turowym. Mapa w grze podzielona jest na prowincje, których podbój stanowi główny cel zabawy. Zyskując kontrolę nad prowincjami zwiększamy nasze terytorium, zarabiamy więcej dzięki podatkom oraz powiększamy naszą armię. Zdobyte miasta możemy rozbudowywać, stawiając w nich nowe budynki. Przykładowo, miasto posiadające koszary może produkować lepsze jednostki, a miasto posiadające port może wysyłać statki handlowe do innych prowincji. Ważnym jest także dbanie o rodzinę naszego władcy. Członków rodziny możemy przypisywać jako zarządców miast lub generałów armii. By osiągnąć zwycięstwo musimy posiadać pięćdziesiąt prowincji oraz podbić Rzym.

By zdobywać terytorium musimy brać udział w bitwach. Są one rozgrywane w czasie rzeczywistym i stawiają duży nacisk na taktykę. Jeśli chcemy odnieść zwycięstwo, musimy wykorzystywać odpowiednie formacje, flankować wroga oraz korzystać z odpowiedniej strategii. Każda jednostka ma wady i zalety. Piechota jest potężna lecz powolna. Kawaleria łatwo manewruje wokół przeciwników, lecz nie ma szans w uczciwej walce z piechotą. Artyleria jest niemalże nieruchoma i bardzo wrażliwa na ataki, ale jest w stanie samodzielnie rozbijać całe oddziały. Znaczny efekt na przebieg bitwy ma morale naszych żołnierzy. Jeśli spadnie ono zbyt nisko, oddział spanikuje i ucieknie z pola bitwy.

Odświeżona wersja dodaje wiele nowych elementów, mających na celu uczynić grę lepszą i bardziej przystępną. Kamera została usprawniona, pozwalając na swobodne obracanie i przybliżanie mapy. Interfejs dyplomacji stał się bardziej przejrzysty. Podczas walki gracz ma dostęp do nowej mapy taktycznej, precyzyjnie ukazującej sytuację na polu bitwy. Ponadto do gry dodano aż szesnaście grywalnych frakcji, co razem zwiększa ich liczbę do trzydziestu ośmiu.

Tryby gry

Tytuł pozwala na rozgrywanie kampanii jednoosobowych przeciw komputerowi. Możemy też jednak stanąć naprzeciw swoim znajomym w rozgrywkach multiplayer. Multiplayer jest cross-platformowy i pozwala na wspólną grę posiadaczom Windowsa, Maca oraz Linuxa.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna ROME REMASTERED została drastycznie ulepszona i prezentuje wysoki poziom. Jednostki, budynki i obiekty zostały kompletnie przemodelowane. Na mapach występują efekty pogodowe, np. miraże i chmury pyłu. Mapy zostały odświeżone i otrzymały nowe modele. Gra obsługuje rozdzielczości 4K i Ultra HD.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6.0 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 110,00 PLN

Gry podobne do Total War: Rome Remastered

Wymagania wiekowe Total War: Rome Remastered

16+

Total War: Rome Remastered - porównanie graficzne z oryginałem
Total War: Rome Remastered - porównanie graficzne z oryginałem

wiadomość31 marca 2021

Na platformie YouTube opublikowano film prezentujący różnice w oprawie graficznej pomiędzy Total War: Rome z 2004 oraz remasterem, który ukaże się 29 kwietnia.

Sega zapowiada Total War: Rome Remastered
Sega zapowiada Total War: Rome Remastered

wiadomość25 marca 2021

Firma Sega zapowiedziała dzisiaj Total War: Rome Remastered – odświeżoną wersję kultowej strategii z 2004 roku. Na ponowny podbój starożytnego Rzymu wyruszymy za miesiąc – 29 kwietnia.