Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOSAND
Okładka Rome: Total War - Alexander (PC)

Rome: Total War - Alexander

Drugie oficjalne rozszerzenie do opracowanej przez studio Creative Assembly gry Rome: Total War z 2004 roku.

To jest dodatek do gry Rome: Total War.

Strategiczne | RTS | turowe | starożytność | multiplayer | strategiczne wojenne

Okładka Rome: Total War - Alexander (PC)

data premiery gry:

19cze2006

PC

26lip2017

iOS

24paź2019

AND

Alexander to kolejny dodatek do gry Rome: Total War, podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, stworzony przez studio Creative Assembly. Tym razem wcielimy się w rolę jednego z najwybitniejszych strategów w dziejach ludzkości - Aleksandra Wielkiego, który dzięki swoim wielkim podbojom na stałe zagościł w podręcznikach do historii.

Najważniejszym elementem rozszerzenia jest kampania, pozwalająca powtórzyć największe sukcesy króla Macedonii na polach bitwy. W trakcie zabawy gracz odblokuje kolejne misje historyczne w liczbie sześciu (m.in. bitwa pod Cheroneą – 338 p.n.e., bitwa pod Hydaspes – 326 p.n.e.). Autorzy postarali się oddać w nich jak najwierniej środowisko, liczbę użytych w walce jednostek oraz stosowane przez wroga taktyki, którym musiał sprostać wielki wódz. Pomiędzy poszczególnymi scenariuszami możemy oglądać wysokiej jakości filmy video, pozwalające zapoznać się z sukcesami Aleksandra Wielkiego i wzbogacające program pod kątem informacji historycznych. Na potrzeby tego materiału, Creative Assembly zatrudniło narratora, którym jest Brian Blessed (znany z takich obrazów jak Aleksander czy Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo). Misje historyczne można również rozgrywać w trybie multiplayer w wariantach 1 na 1, 2 na 2 i 3 na 1.

W Rome: Total War – Alexander autorzy zaimplementowali cztery nowe frakcje (Macedończycy, Persowie, Hindusi, plemiona barbarzyńców) i ponad sześćdziesiąt premierowych jednostek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 470 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rome: Total War - Alexander

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Rome: Total War - Alexander

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 2.9 GB HDD
Plotki o Shogun 2: Total War
Plotki o Shogun 2: Total War

wiadomość29 maja 2010

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że zespół Creative Assembly pracuje nad nową odsłoną cyklu Total War oraz, że projekt ten zostanie pokazany po raz pierwszy na najbliższym E3. Teraz, dzięki niedawnym wyciekom mamy coraz większą pewność, że twórcy zafundują nam powrót na japońskie pola bitewne.

Promocja Segi na Steamie po raz czwarty
Promocja Segi na Steamie po raz czwarty

wiadomość21 maja 2010

Znamy szczegóły kolejnej oferty specjalnej na Steamie, przygotowanej w ramach tygodnia z firmą Sega. Tym razem obniżki cen dotyczą kilku odsłon serii strategicznej Total War, której ostatnia część (Napoleon: Total War) pojawiła się w lutym tego roku. Oprócz tego, cały czas można kupować pakiet kilkunastu gier japońskiego wydawcy za bardzo niską kwotę.

Promocja serii Total War na Steamie
Promocja serii Total War na Steamie

wiadomość9 lutego 2010

Z okazji nadchodzącej wielkimi krokami premiery najnowszej części Total War, na platformie zajmującej się dystrybucją cyfrową Steam trwa promocja na wcześniejsze tytuły tej jednej z najlepszych i najbardziej docenianych serii strategicznych.

Nowe projekty twórców Dark Void, Dead Rising 2 oraz serii Total War.
Nowe projekty twórców Dark Void, Dead Rising 2 oraz serii Total War.

wiadomość8 grudnia 2009

Studia deweloperskie Airtight Games, Creative Assembly oraz Blue Castle Games kończą powoli prace nad swoimi najnowszymi produkcjami. Jednak zatrudnieni w nich ludzie zamiast planować zasłużony wypoczynek rozpoczęli już prace nad kolejnymi projektami.

Nowe tanie gry od CD Projektu (Juiced 2, Guild Wars: EotN, Rome: Total War)
Nowe tanie gry od CD Projektu (Juiced 2, Guild Wars: EotN, Rome: Total War)

wiadomość18 września 2009

CD Projekt wprowadza dzisiaj do sprzedaży kilka tanich i ciekawych gier. Pierwszą propozycją jest Juiced 2: Hot Import Nights, czyli udane wyścigi, które kupimy już za niecałe 25 zł w serii eXtra Klasyka. Tymczasem w Platynowej Kolekcji ukaże się dodatek do Guild Warsa - Eye of the North. Kolejne produkcje, w tym Rome: Total War, zostaną wydane pod szyldem TOPSELLER.

PC
iOS
AND