Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOSAND
Okładka Rome: Total War - Alexander (PC)
OkładkaRome: Total War - Alexander (PC)

Rome: Total War - Alexander

Drugie oficjalne rozszerzenie do opracowanej przez studio Creative Assembly gry Rome: Total War z 2004 roku.

To jest dodatek do gry Rome: Total War.

Strategiczne | RTS | turowe | starożytność | strategiczne wojenne

Rome: Total War - Alexander Premiera

19cze2006

PC

26lip2017

iOS

24paź2019

AND

Alexander to kolejny dodatek do gry Rome: Total War, podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, stworzony przez studio Creative Assembly. Tym razem wcielimy się w rolę jednego z najwybitniejszych strategów w dziejach ludzkości - Aleksandra Wielkiego, który dzięki swoim wielkim podbojom na stałe zagościł w podręcznikach do historii.

Najważniejszym elementem rozszerzenia jest kampania, pozwalająca powtórzyć największe sukcesy króla Macedonii na polach bitwy. W trakcie zabawy gracz odblokuje kolejne misje historyczne w liczbie sześciu (m.in. bitwa pod Cheroneą – 338 p.n.e., bitwa pod Hydaspes – 326 p.n.e.). Autorzy postarali się oddać w nich jak najwierniej środowisko, liczbę użytych w walce jednostek oraz stosowane przez wroga taktyki, którym musiał sprostać wielki wódz. Pomiędzy poszczególnymi scenariuszami możemy oglądać wysokiej jakości filmy video, pozwalające zapoznać się z sukcesami Aleksandra Wielkiego i wzbogacające program pod kątem informacji historycznych. Na potrzeby tego materiału, Creative Assembly zatrudniło narratora, którym jest Brian Blessed (znany z takich obrazów jak Aleksander czy Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo). Misje historyczne można również rozgrywać w trybie multiplayer w wariantach 1 na 1, 2 na 2 i 3 na 1.

W Rome: Total War – Alexander autorzy zaimplementowali cztery nowe frakcje (Macedończycy, Persowie, Hindusi, plemiona barbarzyńców) i ponad sześćdziesiąt premierowych jednostek.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 472 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rome: Total War - Alexander

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Rome: Total War - Alexander Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 2.9 GB HDD
PC
iOS
AND