Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2021, 16:40

Sega zapowiada Total War: Rome Remastered

Firma Sega zapowiedziała dzisiaj Total War: Rome Remastered – odświeżoną wersję kultowej strategii z 2004 roku. Na ponowny podbój starożytnego Rzymu wyruszymy za miesiąc – 29 kwietnia.

Z okazji dwudziestolecia serii Total War Sega postanowiła odświeżyć grę, która przesądziła o sukcesie całej marki. Wydany w 2004 roku Rome: Total War, czyli trzeci tytuł z serii, pozwolił studiu Creative Assembly wybić się i aż do dziś tworzyć kolejne strategie. Wydawca uznał, że nadszedł dobry moment, aby przypomnieć tę produkcję weteranom gatunku, a młodym graczom ukazać korzenie cyklu. W ten sposób doszło do współpracy z Feral Interactive, w efekcie której powstaje Total War: Rome Remastered. Poniżej możecie zobaczyć świeżutki trailer fabularny.

Gra zostanie wydana wraz z odrestaurowanymi dodatkami Barbarian Invasion oraz Alexander – i ma zaoferować rozgrywkę przystosowaną do dzisiejszych czasów, ale z zachowaniem ducha i stylu oryginału. Pojawią się zatem wysokie rozdzielczości – nawet do 4K – oraz nowe modele postaci i elementy składające się na pola bitew.

Źródło: Sega. - Sega zapowiada Total War: Rome Remastered - wiadomość - 2021-03-25
Źródło: Sega.

Ulepszono także mapy taktyczne i kontekstowe, które wraz z poprawioną pracą kamery pozwolą zachować lepszą orientację w czasie starć. Możemy też spodziewać się kilku nowości, w tym aż 16 niegrywalnych wcześniej frakcji (w sumie będzie ich 38) oraz dodatkowego typu agentów – kupców, których zrekrutujemy lub wykupimy, aby tworzyli rozległe sieci handlowe, doprowadzając tym samym nasze imperium do gospodarczej potęgi.

Źródło: Sega. - Sega zapowiada Total War: Rome Remastered - wiadomość - 2021-03-25
Źródło: Sega.

Total War: Rome Remastered zaoferuje także sporo ułatwień dla nowych odbiorców – rozbudowany samouczek, liczne porady na start, wpisy encyklopedyczne oraz specjalne opcje ustawień dla osób z dysleksją. Sega udostępni również międzyplatformowy (dla Windows, macOS i Linuxa) tryb wieloosobowy, w którym gracze zmierzą się ze sobą nawzajem.

Źródło: Sega. - Sega zapowiada Total War: Rome Remastered - wiadomość - 2021-03-25
Źródło: Sega.

Produkcja ukaże się za miesiąc – dokładnie 29 kwietnia. Możecie złożyć zamówienie przedpremierowe na Steamie, bezpośrednio na stronie Creative Assembly lub w sklepie Feral Interactive. Jeśli rozważacie zakup na platformie Valve i posiadacie w swojej bibliotece oryginał z 2004 roku, możecie liczyć na 50% zniżki. Dla tych, którzy Rome: Total War Collection jeszcze nie mają, też mamy dobrą wiadomość – zostanie on dołączony do każdej zakupionej wersji gry (niestety tylko na systemie Windows).

Powstaje kolejny Total War

Sega zapowiada Total War: Rome Remastered - ilustracja #4
Jacyś chętni? Źródło: Twitter.

Studio Creative Assembly ogłosiło, że pracuje nad kolejną historyczną odsłoną – w odróżnieniu od zapowiedzianego niedawno TW: Warhammer III – serii Total War, w związku z czym poszukuje doświadczonej osoby na stanowisko dyrektora produkcji. Wszystkie informacje na ten temat znajdziecie na Twitterze i stronie internetowej dewelopera.