Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2021, 16:28

autor: Karol Laska

Bloodborne na PC? Thymesia uderza w podobne tony i wyjdzie w tym roku

Team17 i OverBorder Studio zaprezentowali światu zwiastun nowej gry RPG z elementami soulslike - to Thymesia. Produkcja trafi do nas jeszcze w 2021 roku.

W SKRÓCIE:
  1. w sieci pojawił się zwiastun gry Thymesia – nowego, niezależnego soulslike’a, któremu najbliżej pod względem klimatu i stylistyki do Bloodborne’a;
  2. tytuł trafi na pecety w późniejszej części 2021 roku.

Firma Team17 opublikowała w sieci zwiastun nowego RPG akcji pod tytułem Thymesia. Za produkcję odpowiada niezależne OverBorder Studio i będzie to jego debiut na rynku growym. Co prawda od jakiegoś czasu deweloperzy teasowali produkcję na swoim koncie twitterowym, ale dopiero teraz otrzymaliśmy pełnoprawny (i nawiasem mówiąc – nieźle się prezentujący) zwiastun. Sami zobaczcie:

Tytuł połączy ze sobą elementy znamienne dla podgatunków soulslike, to jest parowanie, charakterystyczne uniki i wymagające walki z ogromnymi bossami, i slashera, czyli wykonywanie złożonych kombinacji ataków oraz używanie specjalnych umiejętności bojowych. Niektórzy internauci zauważyli, że stylistyka Themesii pachnie nieco mrocznym, gotyckim klimatem znanym chociażby z Bloodborne’a.

Gra otrzymała także swoją stronę na Steamie, dzięki czemu poznaliśmy parę interesujących szczegółów fabularnych i gameplayowych. Wcielimy się w Corvusa, który będzie próbował poznać przyczyny upadku królestwa dotkniętego katastrofą alchemiczną. Historia ta wpłynie również na mechanikę rozgrywki, gdyż motyw plagi zostanie wykorzystany do przejmowania chorób, mogących nam posłużyć jako niebezpieczna broń. Wiadomo także, że deweloperzy umożliwią graczom rozwój postaci i dostosowanie stylu walki pod swoje preferencje.

Thymesia będzie oferowała kilka różnych zakończeń zależnych od naszych wyborów dokonanych w trakcie zabawy. Premiera produkcji jest zaplanowana jedynie na pecety. W tytuł zagramy w 2021 roku (Steam sugeruje nawet konkretny termin, 31 grudnia, ale może to być zwykły placeholder).

  1. Strona internetowa Team17
  2. Profil twitterowy OverBorder Studio
  3. Strona gry Thymesia na Steamie

.