Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2021, 16:04

Total War: Warhammer 3 oficjalnie zapowiedziany

Otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź Total War: Warhammer 3. Finałowa odsłona tego podcyklu popularnej serii strategii od studia Creative Assembly zadbiutuje wyłącznie na PC w tym roku.

W SKRÓCIE
  1. Total War: Warhammer 3 został oficjalnie zapowiedziany.
  2. W tytule znajdą się między innymi frakcje Kislevu oraz Kataju.
  3. Produkcja zadebiutuje wyłącznie na PC (Steam i Epic Games Store) w tym roku.

W ostatnich dniach brytyjskie studio Creative Assembly uraczyło nas serią interesujących teaserów. Według spekulacji fanów, miały one za zadanie przygotować grunt pod oficjalną zapowiedź kolejnej odsłony podcyklu Total War: Warhammer. I nie mylili się. Dziś otrzymaliśmy pierwszą prezentację Total War: Warhammer III. Poniżej możecie obejrzeć pełnoprawny zwiastun tej produkcji.

Zgodnie z wcześniejszymi wyciekami, w Total War: Warhammer III znajdą się nowe stronnictwa z Warhammer Fantasy Battles, w tym niespotykane dotąd w świecie gier wideo frakcje Kislevu oraz Kataju (obie będą dostępne na start). Ta pierwsza powinna być szczególnie bliska osobom z naszego kraju, gdyż zaprojektowano ją jako swoiste połączenie klimatów polskich i rosyjskich (na przykład jedną z jej jednostek jest skrzydlata husaria). Z kolei druga jest inspirowana Dalekim Wchodem, a zwłaszcza Chinami. Co ciekawe, Kataj nigdy nie był obecny w figurkowym Warhammerze, zatem w jego przypadku ekipa Creative Assembly we współpracy z opiekunami marki z Games Workshop musieli nieco popracować.

Ponadto, jak już zasugerowały teasery, w Total War: Warhammer III znajdą się cztery frakcje Chaosu, związane z czterema bogami - Khorne’em, Tzeentchem, Slaaneshem i Nurgle’em. To właśnie je będą starały się powstrzymać pozostałe stronnictwa, o ile wcześniej nie wybiją siebie nawzajem. Na graczy czeka zatem wojna totalna, w trakcie której nie zabraknie trudnych wyborów, emocjonujących bitew z udziałem legendarnych bohaterów, ogromnych potworów, latających bestii i magicznych mocy, czy też zaskakujących wydarzeń. Całość ma posiadać niespotykaną dotąd w serii skalę i stanowić iście epicką kulminację trylogii Total War: Warhammer.

Oto, co na temat nadchodzącego tytułu miał do powiedzenia Ian Roxburgh, jeden z jego producentów ze studia Creative Assembly.

Od początku mieliśmy wizję, by stworzyć serię, która oferuje możliwość odbycia niesamowitej podróży w uwielbianym przez nas wszystkich świecie. Ogromne wsparcie graczy, dzięki któremu pierwsze dwie części odniosły sukces, sprawiło, że wspięliśmy się na szczyty naszych ambicji i teraz chcemy, by wszyscy poznali efekt tej pracy.

Przy okazji oficjalnej zapowiedzi swoim spojrzeniem na Total War: Warhammer III i generalnie uwagami na temat współpracy z Creative Assembly podzielił się Jon Gillard, główny kierownik ds. licencji w Games Workshop. Cytując jego słowa:

Kunszt, oddanie i autentyczność świata Warhammera, które Creative Assembly przelało w powszechnie chwaloną markę Total War: Warhammer, wprawiło nas w Games Workshop, jak również fanów na całym świecie, w ogromny zachwyt. Tworzenie i projektowanie armii Kataju i Kisleva dla tego projektu sprawiło wiele radości naszym projektantom i nie możemy się doczekać, by zobaczyć je w akcji w tej ogromnej, trzeciej odsłonie serii.

Total War: Warhammer III zmierza wyłącznie na PC. Tytuł zadebiutuje między innymi w polskiej wersji językowej (obejmującej napisy) w tym roku, choć dokładna data premiery nie jest jak na razie znana. Można już jednak składać pre-ordery na niego na Steamie oraz w Epic Games Store. Na obu tych platformach produkcję wyceniono na 219,99 złotych. Jeśli zdecydujecie się na przedsprzedaż, to będziecie mogli liczyć na bonusy, które zostaną bliżej przedstawione w przyszłości.

Ponadto studio Creative Assembly podkreśliło, że nie zamierza wypuszczać żadnej ekskluzywnej zawartości ani na Steama, ani Epic Games Store. Wszelkie rozszerzenia będą pojawiały się równocześnie na obu tych platformach.

Warto jeszcze zaznaczyć, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami posiadacze wszystkich trzech odsłon Total War: Warhammer otrzymają szansę rozegrania megakampanii na ogromnej mapie z całej trylogii. Opcja ta zostanie odblokowana za pomocą darmowego DLC. Zadziała to jednak tylko wtedy, gdy będziecie mieli każdą część podcyklu na jednej platformie cyfrowej dystrybucji (pierwszy i drugi Total War: Warhammer mają pojawić się w Epic Games Store przed premierą „trójki”).

Jak zatem zakończy się Wasza przygoda z podcyklem Total War: Warhammer? Czy zdecydujecie się ocalić umierającego boga, czy też do cna wykorzystać jego moc? Czy światem zawładnie Chaos, czy też wszelkie demony zostaną odparte? To wszystko będzie zależało tylko od Was.

  1. Oficjalna strona cyklu Total War