Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Field of Glory: Empires (PC)

Field of Glory: Empires PC

Turowa gra strategiczna na dużą skalę (tzw. grand strategy game), która przenosi nas do Europy z lat 310 p.n.e. – 190 n.e. W trakcie rozgrywki przejmujemy kontrolę nad wybraną nacją i prowadzimy ją do zwycięstwa nad pozostałymi.

Strategiczne | turowe | starożytność | strategiczne wojenne | historyczne

PC Windows
Okładka Field of Glory: Empires (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

11lipca2019

11lipca2019

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Empires to podtytuł kolejnej produkcji spod szyldu Field of Glory. Mowa o serii gier strategicznych, opartych na popularnej grze planszowej o tej samej nazwie. Tytuł został opracowany przez studio AGEOD, a podobnie jak miało to miejsce w przypadku wcześniejszych odsłon cyklu, jego wydaniem zajęła się firma Slitherine.

Fabuła

Field of Glory: Empires zabiera nas w podróż do antycznej Europy zamieszkiwanej przez różnorodne plemiona i narody, które wykształciły diametralnie różne kultury. W trakcie zabawy śledzimy oraz kształtujemy losy kontynentu w okresie od 310 roku przed naszą erą do roku 190 po Chrystusie.

Mechanika

Rozgrywka w Field of Glory: Empires toczy się na rozległej mapie podzielonej na ponad tysiąc regionów. W trakcie zabawy zajmujemy się przede wszystkim stopniowym przesuwaniem granic naszego imperium oraz podbojem kolejnych terenów. Chcąc wzmocnić swoją armię i zapewnić dobrobyt obywatelom, a także zadbać o zaplecze ekonomiczne i kulturowe państwa, wznosimy rozmaite budynki na posiadanych terenach, dostosowujemy szczegóły funkcjonowania poszczególnych terytoriów oraz formujemy prowincje (co pomaga w sprawowaniu kontroli nad krajem), a także tworzymy szlaki handlowe.

Ważną rolę w omawianej produkcji odgrywają taktyczne bitwy toczone w trybie turowym, na mapach pokrytych kwadratowymi polami. Autorzy oddają nam do dyspozycji ponad czterysta pięćdziesiąt rodzajów jednostek oraz ponad tysiąc dowódców i generałów, bez których pomocy nie moglibyśmy się obyć na polu walki. Sama liczebność wystawionej przez nas armii nie gwarantuje jednak sukcesu – musimy bowiem znać mocne i słabe strony poszczególnych podkomendnych i umiejętnie wykorzystywać te pierwsze podczas bitew, a także pamiętać o odpowiednim ustawieniu naszych oddziałów.

Co ciekawe, w grze zaimplementowano oryginalny mechanizm – konkretną bitwę można przenieść do gry Field of Glory II, a następnie importować jej wynik do Field of Glory: Empires.

Tryby gry

Field of Glory: Empires posiada zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i moduł multiplayerowy, w którym rozgrywkę toczymy poprzez e-mail.

Kwestie techniczne

Field of Glory: Empires posiada prostą, trójwymiarową grafikę utrzymaną w stylistyce przywodzącej na myśl planszowy oryginał.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-6  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.6 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 142,99 PLN

Gry podobne do Field of Glory: Empires

Klasyfikacja PEGI Field of Glory: Empires

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Field of Glory: Empires

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7/8/10