Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2021, 11:12

autor: Aquma

Total War: Rome Remastered - porównanie graficzne z oryginałem

Na platformie YouTube opublikowano film prezentujący różnice w oprawie graficznej pomiędzy Total War: Rome z 2004 oraz remasterem, który ukaże się 29 kwietnia.

W SKRÓCIE:

  1. w sieci pojawiło się krótkie porównanie graficzne Total War: Rome Remastered z oryginalną wersją z 2004 roku;
  2. na filmie widzimy m.in. nowe tekstury, modele i system oświetlenia.

Na kanale serii strategicznej Total War na platformie YouTube pojawiło się porównanie graficzne, które prezentuje różnice w oprawie oryginalnej wersji Total War: Rome oraz zapowiedzianego niedawno remastera tej wiekowej produkcji. Film niestety jest dość krótki, ale pozwala zorientować się w tym, czego możemy się spodziewać po odświeżonym wydaniu.

Trzeba przyznać, że różnice są bardzo wyraźne – poprawiono tekstury, wygląd modeli, a także system oświetlenia i cieniowania. Warto odnotować, że zmianie uległa nie tylko grafika, którą obserwujemy podczas bitew – usprawniono również mapę strategiczną. Współczesnych graczy z pewnością ucieszy również obsługa formatów wide i ultrawide oraz rozdzielczości 4K.

Total War: Rome Remastered ukaże się na pecetach 29 kwietnia tego roku. Tytuł jest dostępny na Steamie i wyceniono go na 110 złotych, przy czym posiadacze oryginalnej wersji mogą liczyć na 50-procentową zniżkę.

  1. Total War – oficjalna strona serii