Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2021, 11:44

autor: Qskan

Valve udostępnia matchmaking Premier dla wszystkich graczy CS:GO

Operacja Broken Fang w CS:GO wystartowała w grudniu i przyniosła ze sobą sporo nowości, jak choćby matchmaking Broken Fang Premier dla tych, który wykupili przepustkę. Miesiąc przed zakończeniem wydarzenia Valve postanowiło udostępnić tryb dla wszystkich graczy.

W SKRÓCIE:
  • Valve udostępniło tryb Broken Fang Premier dla wszystkich graczy CS:GO.
  • Polega on na naprzemiennym wybieraniu i banowaniu map przed rozgrywką, tak jak ma to miejsce podczas turniejów esportowych.
  • Matchmaking Premier będzie dostępny do końca kwietnia.

Przez ostatni miesiąc trwania operacji Broken Fang w Counter-Strike: Global Offensive każdy gracz będzie mógł wypróbować Broken Fang Premier - nowy tryb matchmakingowy inspirowany praktyką turniejów CS:GO na najwyższym esportowym poziomie. Polega on na wzajemnym wybieraniu i banowaniu map przez obie drużyny. W ten sposób na końcu zostaje arena w teorii najbardziej odpowiadająca wszystkim.

Ten tryb zapewnia także konieczność ciągłego uczenia się nowych map, co urozmaica rozgrywkę wśród graczy, których wybór w meczach rankingowych sprowadza się do np. Dusta II.

Możliwość wypróbowania Broken Fang Premier jest dostępna pod jednym warunkiem - nasze konto musi posiadać status Prime. Konta tego rodzaju zostały wprowadzone po przejściu CS:GO na model free-to-play w grudniu 2018 roku. Ich posiadaczami były osoby, które zakupiły grę przed okresem darmowości. Gracze z kontem Prime mają m.in. możliwość toczenia rozgrywek wyłącznie z innymi „prime’owcami”, co ogranicza możliwość napotkania cziterów czy nowicjuszy dopiero uczących się podstaw. Status Prime można osiągnąć zdobywając 21. poziom doświadczenia, więc w zasadzie praktycznie każdy może skorzystać z Broken Fang Premier.

Matchmaking Premier będzie dostępny dla wszystkich do zakończenia operacji - tj. 30 kwietnia. Należy pamiętać, że w meczu dostępne będą tylko mapy z aktywnej puli turniejowej, więc o egzotycznych arenach w stylu Azteca, czy utęsknionego Cobblestone’a można pomarzyć. Valve oprócz uwolnienia Broken Fang Premier w ostatniej aktualizacji wprowadziło kilka zmian, o których możecie przeczytać pod tym linkiem.

  1. Oficjalny blog gry Counter-Strike: Global Offensive
  2. CS:GO - poradnik do gry