Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2018, 03:02

autor: Adrian Werner

CS:GO przeszło w pełni na free-to-play i dostało tryb battle royale

Counter-Strike: Global Offensive w pełni przeszło na model free-to-play, pozwalając na darmową zabawę w rozgrywkach wieloosobowych. Gra otrzymała również tryb battle royale nazwany Danger Zone.

Gra wreszcie pozwala na darmową zabawę w multiplayerze. - CS:GO przeszło w pełni na free-to-play i dostało tryb battle royale - wiadomość - 2018-12-07
Gra wreszcie pozwala na darmową zabawę w multiplayerze.
COUNTER-STRIKE: GLOBAL OFFENSIVE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Valve
  2. Wydawca: Valve
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery: 21 sierpnia 2011 roku.

Counter-Strike: Global Offensive, czyli przebojowa sieciowa strzelanka studia Valve, przeszła w pełni na model free-to-play. Śledzący ten tytuł pamiętają, że pierwszy krok w stronę F2P uczyniono już we wrześniu tego roku. Wtedy jednak za darmo otrzymywaliśmy tylko możliwość grania z botami i oglądania cudzych rozgrywek w GOTV. Natomiast teraz bez płacenia dostajemy całą zawartość.

Na Steamie, w profilu gry, dalej można znaleźć opis z września, gdzie do rozgrywek wieloosobowych potrzebne jest płatne wydanie, ale jeśli pobierzecie wersję darmową, to zostanie ona zupgrade’owana do pełnej. Z kolei osoby, które nabyły grę przed przejściem na free-to-play, uzyskały status Prime, z kilkoma bonusami i możliwością wyboru zabawy tylko z podobnymi im graczami.

Tryb Danger Zone zainspirowany został grami battle royale. - CS:GO przeszło w pełni na free-to-play i dostało tryb battle royale - wiadomość - 2018-12-07
Tryb Danger Zone zainspirowany został grami battle royale.

Zmiana modelu biznesowego nie jest jedyną nowością. Counter-Strike: Global Offensive otrzymało również tryb Danger Zone, zainspirowany grami battle royale. Na razie oferuje on jedną mapę, nazwaną Blacksite, oraz trzy warianty rozgrywki. W Solos bawi się szesnaście samotnych wilków, natomiast w Duos i Trios walczy ze sobą osiemnaście osób podzielonych na odpowiednio dwu- lub trzyosobowe drużyny.

Przypominamy, że Counter-Strike: Global Offensive zadebiutowało na rynku w sierpniu 2012 roku. Gra ukazała się w wersjach na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360, ale wydania konsolowe od wielu lat nie są już rozwijane.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Counter-Strike: Global Offensive na Steamie