Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2018, 08:45

autor: Aquma

CS:GO dostępne w modelu F2P… tak jakby

Na platformie Steam pojawiła się darmowa edycja pierwszoosobowej strzelanki Counter-Strike: Global Offensive. Niestety, oferta jest objęta poważnymi ograniczeniami.

CS:GO dostępne za darmo – przynajmniej częściowo. - CS:GO dostępne w modelu F2P… tak jakby - wiadomość - 2018-08-31
CS:GO dostępne za darmo – przynajmniej częściowo.

Firma Valve udostępniła na platformie Steam darmową edycję strzelanki Counter-Strike: Global Offensive. Tzw. Free Edition jest już dostępna do pobrania na profilu gry.

Na pozór mogłoby się wydawać, że firma próbuje w ten sposób skusić nowych graczy do sprawdzenia swoich sił w tej leciwej produkcji. Jest jednak pewne „ale” – Free Edition pozwala wyłącznie na granie z botami i oglądanie rozgrywek innych w GOTV. Za wersję umożliwiającą potyczki w trybie multiplayer musimy zapłacić 53,99 zł.

Rodzi się pytanie: po co Valve zdecydowało się na tak dziwny krok? Być może odpowiedzi należy doszukiwać się w drugiej z wymienionych funkcji – niedługo rozpocznie się turniej e-sportowy Faceit: London 2018 i możliwość obserwowania rozgrywek CS:GO w trybie widza z pewnością będzie dla niektórych osób atrakcyjna.

Przypominamy, że Counter-Strike: Global Offensive zadebiutowało na rynku w sierpniu 2012 roku. Gra jest dostępna na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

  1. CS:GO – oficjalny blog
  2. Ile zarabiają e-sportowcy? Ferrari w nagrodę i miliony na kontach