Realizm strategii Total War: Medieval 3 sprawi, że oblężenia będą „rzadsze, ale bardziej epickie”. Jedna opcja pozwoli całkowicie odmienić losy bitwy

Twórcy Total War: Medieval 3 omówili istotne elementy rozgrywki nadchodzącej strategii w nowym materiale. Creative Assembly stawia duży nacisk na realizm.

Zuzanna Domeradzka

1
Realizm strategii Total War: Medieval 3 sprawi, że oblężenia będą „rzadsze, ale bardziej epickie”. Jedna opcja pozwoli całkowicie odmienić losy bitwy, źródło grafiki: Creative Assembly.
Realizm strategii Total War: Medieval 3 sprawi, że oblężenia będą „rzadsze, ale bardziej epickie”. Jedna opcja pozwoli całkowicie odmienić losy bitwy Źródło: Creative Assembly.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, deweloperzy Total War: Medieval 3 zwracają dużą uwagę na sugestie fanów, i to już teraz, choć na premierę tego tytułu poczekamy jeszcze kilka dobrych lat (gra nadal jest na bardzo wczesnym etapie produkcji). W ramach kolejnej długiej transmisji studio Creative Assembly zaprezentowało postęp swoich prac nad „trójką”, odpowiadając przy tym na pytania graczy.

Najnowszy materiał skupia się w dużej mierze na oblężeniach i ogólnym realizmie walk. Twórcy zaprezentowali przy tym pierwsze modele budynków i wojsk na autorskim silniku.

  1. Podkreślono, że bitwy w Medieval 3 będą miały wolniejsze tempo niż w poprzednich częściach serii. Gracz ma dzięki temu podejmować bardziej przemyślane decyzje i lepiej planować kolejne fazy walki.
  2. Twórcy chcą zredukować liczbę oblężeń w grze, tak żeby było to bardziej realistyczne. Mają być one „rzadsze, ale bardziej epickie”. Jednocześnie deweloperzy cały czas myślą, jak najlepiej stworzyć „360-stopniowe oblężenia”, w których cała osada staje się polem bitwy.
  3. W grze pojawi się opcja tzw. „momentum”. Pozwoli ona na całkowite odwrócenie losów starcia, jeśli sprawy nie będą szły po myśli gracza. Powiązana może być z tym chociażby postawa bohaterska, czyli nagła akcja wykonana przez żołnierza, który daje niespodziewaną nadzieję na wygraną.
  4. Morale będzie kluczowym elementem Medieval 3. Jeśli coś lub ktoś wywoła chaos wśród żołnierzy, to automatycznie obniżona zostanie dyscyplina i organizacja jednostek. Wiele aspektów panowania nad wojskiem będzie na siebie oddziaływać – odpowiednie dobranie jednostek, ich separacja lub pogorszenie ducha walki ma wpływać na morale i potencjalne zwycięstwo.
  5. Rozwój miasta zdeterminuje dostępne środki obronne, w tym wysokość murów obronnych. Te ostatnie będzie można budować pod różnymi kątami, tak aby miały nieregularne kształty.
  6. Jednostki biorące udział w bitwach dostosują się do tego, jak przebiega walka. Kiedy więc żołnierze przedostaną się przez mury po drabinach, mieszkańcy prowincji będą próbować się bronić, np. układając barykady z beczek.

Do tego zdradzono, że powróci friendly fire, a łucznicy będą musieli faktycznie być przypisywani do wież, aby móc z nich strzelać (znikną więc „magiczne” wieże automatycznie generujące strzały). Omówione podczas transmisji szczegóły rozwijają koncepcję dużej wolności, jaką otrzyma gracz w Total War: Medieval 3, w tym kwestii rozwoju prowincji poruszonej w zeszłym roku.

Total War: Medieval 3

Total War: Medieval 3

PC
Data wydania: Data Nieznana
Total War: Medieval 3 - Encyklopedia Gier
Chcę zagrać

Zuzanna Domeradzka

Autor: Zuzanna Domeradzka

Introwertyczka od urodzenia, która grami wideo interesuje się praktycznie od zawsze. Do Gry-Online.pl dołączyła w 2022 roku, pisząc najpierw w newsroomie growym – później zaczęła pomagać przy poradnikach. Jest entuzjastką FPS-ów i RPG-ów oraz wielką fanką serii Dragon Age, Five Nights at Freddy’s i Assassin’s Creed. Lubi również oglądać filmy, najchętniej wraca do Gwiezdnych wojen i Piratów z Karaibów. Wolny czas stara się spędzać aktywnie, jeżdżąc na rowerze lub deskorolce (ewentualnie platynując kolejne części cyklu Just Dance).

Nowy Xbox nadchodzi, by uruchomić również gry z PC. Asha Sharma potwierdza i mówi, kiedy powie coś więcej na temat Project Helix

Następny
Nowy Xbox nadchodzi, by uruchomić również gry z PC. Asha Sharma potwierdza i mówi, kiedy powie coś więcej na temat Project Helix

„Jeśli nienawidzisz twórców gier, nienawidzisz gier”. Weteran Valve ma dość graczy wrogo nastawionych do deweloperów, którzy życzą im porażki

Poprzedni
„Jeśli nienawidzisz twórców gier, nienawidzisz gier”. Weteran Valve ma dość graczy wrogo nastawionych do deweloperów, którzy życzą im porażki

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl