Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2018, 08:35

autor: AlexB

SCUM z najlepszym debiutem w historii Devolver Digital [Aktualizacja: liczba sprzedanych kopii]

Choć SCUM, czyli survivalowa gra akcji od Gamepires oraz Croteam, zadebiutowała w ramach Steam Early Access zaledwie wczoraj, już może pochwalić się ogromnym sukcesem. Jak poinformował wydawca, Devolver Digital, tytuł zaliczył najlepszy debiut w historii firmy.

Aktualizacja

Na oficjalnym koncie twitterowym gry SCUM twórcy podali konkrety dotyczące liczby sprzedanych egzemplarzy. Według ich danych, w mniej niż 24 godziny rozeszło się ponad 250 tysięcy kopii gry. Deweloperzy dziękują za wsparcie i zapewniają, że pracują nad kolejnymi aktualizacjami tytułu.

Oryginalna wiadomość

SCUM W SKRÓCIE:
  • Producent: Gamepires/Croteam;
  • Wydawca: Devolver Digital;
  • Gatunek: survival sandbox;
  • Platforma docelowa: PC.

Gracze często narzekają na wczesny dostęp. W wielu kręgach pojawiają się głosy, że rozleniwia on twórców, przez co produkcje wydawane w jego ramach psują rynek. Nie zmienia to jednak faktu, że tytuły z Early Accessu nierzadko cieszą się sporą popularnością. Dowodem na to może być SCUM – nastawiona na zabawę wieloosobową survivalowa gra akcji z otwartym światem od Gamepires (twórcy Gas Guzzlers Extreme) oraz Croteam, czyli studia odpowiedzialnego za kultowy cykl Serious Sam. Jej wersja alfa pojawiła się na Steamie ledwie wczoraj, a już może pochwalić się sporym sukcesem. Przedstawiciele Devolver Digital, wydawcy tytułu, poinformowali na Twitterze, że debiut SCUM okazał się największym w historii firmy, a należy pamiętać, że pod jej szyldem wychodziły takie produkcje, jak Hotline Miami 2, The Talos Principle czy Shadow Warrior 2.

Debiut SCUM w ramach wczesnego dostępu okazał się sukcesem. - SCUM z najlepszym debiutem w historii Devolver Digital [Aktualizacja: liczba sprzedanych kopii] - wiadomość - 2018-08-31
Debiut SCUM w ramach wczesnego dostępu okazał się sukcesem.

Żadne twarde liczby nie zostały niestety przedstawione, dlatego musimy posiłkować się danymi ze Steama. Według oficjalnych statystyk, w szczytowym okresie w SCUM grało ponad 50 tysięcy osób. W tym momencie tytuł ma uruchomiony niemal 21 tysięcy graczy, co czyni go 13. najbardziej popularną produkcją na platformie firmy Valve. To całkiem nieźle jak na pozycję, której obecna wersja, kosztująca 71,99 złotych, sygnowana jest numerem 0.1.16.8263.

Widoki może i ładne, ale na samej wyspie kryje się mnóstwo niebezpieczeństw. - SCUM z najlepszym debiutem w historii Devolver Digital [Aktualizacja: liczba sprzedanych kopii] - wiadomość - 2018-08-31
Widoki może i ładne, ale na samej wyspie kryje się mnóstwo niebezpieczeństw.

Może się jednak skończyć tak, że SCUM błyskawicznie straci swoją bazę graczy. Recenzje na Steamie są bowiem dość mieszane - obecnie 67% z nich jest pozytywnych. Część osób, które miały już okazję sprawdzić tytuł, narzeka między innymi na fatalną optymalizację oraz niewielką zawartość. Twórcy rzecz jasna obiecują, że ich najnowsze dzieło będzie regularnie aktualizowane. Pytanie tylko, czy to wystarczy, i czy SCUM nie podzieli losu chociażby Realm Royale?

Pierwszy raz o SCUM mogliśmy usłyszeć w sierpniu 2016 roku. Stawiający przede wszystkim na realizm tytuł skupia się na więźniach (w tej roli gracze) biorących udział w brutalnym show telewizyjnym. Zostali oni uwięzieni na wyspie, gdzie muszą przetrwać walcząc zarówno z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, jak i z sobą nawzajem. Podczas zabawy niezwykle istotne jest również zdobycie przychylności sponsorów, którzy mogą obdarować uczestników różnymi bonusami.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

SCUM

SCUM