Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPCPS4Switch
Okładka Realm Royale (XONE)
OkładkaRealm Royale (XONE)

Realm Royale

Paladins: Battlegrounds

Realm Royale to wieloosobowa gra akcji w modelu free-to-play, należąca do podkategorii battle royale. W meczach rywalizuje ze sobą kilkadziesiąt czteroosobowych drużyn, a zabawa trwa, aż na mapie pozostaną członkowie tylko jednej z nich.

Akcji | TPP | zagraj za darmo | sieciowe | Battle Royale

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Realm Royale Premiera

5cze2018

PC

11gru2018

PS4 XONE

20cze2019

Switch

Realm Royale to sieciowa gra akcji należąca do kategorii battle royale. Produkcja jest spin-offem popularnego Paladins: Champions of the Realm i korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Projekt został opracowany przez zespół Hi-Rez Studios, mający na koncie również takie tytuły jak Global Agenda, Smite czy Tribes: Ascend.

Mechanika

Gra przeznaczona jest wyłącznie do rozgrywek multiplayer. Tak jak w przypadku innych produkcji z trybem battle royale, gracz może przystąpić do rozgrywki w pojedynkę, we dwoje lub zaprosić trzech znajomych i rozegrać mecz w czteroosobowej drużynie. Zabawa toczy się aż do momentu, w którym na mapie zostanie tylko zwycięzca lub drużyna zwycięzców.

Zgodnie ze standardami gatunku, wraz z upływem czasu coraz większe połacie mapy przejmowane są przez śmiercionośną mgłę, stopniowo ograniczającą rozmiary pola bitewnego i wymuszającą konfrontacje. Dzięki temu gra utrzymuje wysokie tempo akcji aż do samego końca starcia i nie pojawiają się sytuacje, gdy garstka pozostałych przy życiu uczestników zabawy błąka się po wielkich przestrzeniach w poszukiwaniu wrogów.

W Realm Royale gracze mogą wybierać między pięcioma klasami postaci dysponującymi unikalnymi umiejętnościami. Wojownicy wspomagają się magicznymi miksturami. Magowie potrafią wznosić się w powietrze i rzucać kulami ognia. Łucznicy korzystają oczywiście z łuków, a saperzy konstruują wieżyczki i pomagają sobie tarczami. Natomiast zabójcy preferują szybkie ataki z zaskoczenia. Mechanika walki jest stuprocentowo zręcznościowa, a bogaty wybór zdolności i ekwipunku sprawia, że potyczki są bardzo różnorodne.

Podczas zabawy gracze mogą kolekcjonować uzbrojenie, pancerze oraz umiejętności. Ponadto w specjalnych kuźniach możemy stworzyć legendarną broń. Nie jest to jednak łatwe, gdyż wymaga zebrania dużego zapasu surowców, a sam proces craftingu zajmuje sporo czasu, wystawiając nas na ataki nieprzyjaciół.

Zaletą Realm Royale jest różnorodność lokacji. Walczymy m.in. w dżunglach i na pustyniach, w gęstych lasach i na zamarzniętych pustkowiach. Gracz nie musi wszystkich tych miejscówek eksplorować na piechotę. Dostępna jest także opcja przywołania wierzchowca.

Kwestie techniczne

Real Royale oferuje ładną trójwymiarową oprawę graficzną, wykonaną w mocno kreskówkowym stylu, pełnym jasnych kolorów i lekko karykaturalnych projektów postaci.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: max 99  

Oczekiwania czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 126 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Realm Royale: 12+

Realm Royale Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2320 3.0 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 555 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch