Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2018, 09:55

Realm Royale samodzielną grą battle royale w uniwersum Paladins

Samodzielna gra battle royale w uniwersum Paladins: Champions of the Realm została przemianowana na Realm Royale. Twórcy ujawnili również szczegóły systemu craftingu.

W kuźniach wykujemy legendarne uzbrojenie i umiejętności. - Realm Royale samodzielną grą battle royale w uniwersum Paladins: Champions of the Realm - wiadomość - 2018-04-09
W kuźniach wykujemy legendarne uzbrojenie i umiejętności.

Na początku roku studio Hi-Rez ogłosiło, że strzelanka Paladins: Champions of the Realm otrzyma tryb battle royale, nazwany Paladins: Battlegrounds. Kilka dni później pokazano pierwsze fragmenty rozgrywki, a w lutym, przy okazji przebudowy modelu biznesowego gry poinformowano, że projekt przerodził się w samodzielny tytuł. Potem wokół produkcji zrobiło się cicho. Teraz twórcy przerwali milczenie.

Okazuje się, że gra została przemianowana na Realm Royale, a wczoraj pierwsi szczęśliwcy otrzymali klucze do zamkniętych testów wczesnej wersji alfa. Przy okazji ujawniono kilka nowych szczegółów odnośnie mechanizmów rozgrywki, w tym zwłaszcza elementów, które mają wyróżnić projekt na tle innych tytułów tego typu.

Realm Royale samodzielną grą battle royale w uniwersum Paladins: Champions of the Realm - ilustracja #2

Podobnie jak w standardowych grach battle royale, podczas zabawy mamy gromadzić uzbrojenie, pancerze oraz (co już trafia się w tego typu produkcjach rzadziej) umiejętności. Jednak w Realm Royale będziemy również w stanie przerobić to wszystko na surowiec znany jako odłamki (ang. Shards).

Gdy już uzbieramy setkę takich odłamków udamy się do jednej z rozmieszczonych na mapie kuźni. Na miejscu będziemy w stanie wykorzystać ten surowiec do skonstruowania legendarnej broni lub umiejętności i ma to być jedyny sposób na ich pozyskanie. Zabawę utrudni fakt, że proces craftingowy zajmie dwie minuty, podczas których będziemy musieli odpierać ataki innych graczy.

Ponadto twórcy pokazali mapę wyspy, na której stoczymy sieciowe bitwy. Poziom wydaje się całkiem różnorodny, oferując zielone tereny, pustynie, tropikalny las, wioski i pokryty śniegiem mroźny region.

Na razie nie wiemy, kiedy możemy się spodziewać premiery Realm Royale. Nie ujawniono również platform sprzętowych poza PC. Obecnie testy wersji alfa odbywają się wyłącznie na pecetach, więc spodziewamy się, że wydania konsolowe, o ile powstaną, ukażą się po komputerowym.

  1. Oficjalna strona Paladins