Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2018, 16:51

Festiwal Gier Dawnych i Niezależnych w Krakowie już w najbliższy weekend

W dniach 14-15 kwietnia w Krakowie odbędzie się Festiwal Gier Dawnych i Niezależnych - dwudniowa impreza, w trakcie której każdy gracz będzie mógł zagrać na starszych konsolach, posłuchać prelekcji oraz wziąć udział w konkursach i turniejach.

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników starszych gier i konsol. W następny weekend (14-15 kwietnia) w Krakowie odbędzie się dwudniowy Festiwal Gier Dawnych i Niezależnych, organizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną oraz Fundację Promocji Retroinformatyki. Wydarzenie odbędzie się w Artetece przy ulicy Szujskiej 12, a wstęp na nie będzie wolny.

 1. Festiwal Gier Dawnych i Niezależnych na Facebooku
 2. Oficjalna strona internetowa Fundacji Promocji Retroinformatyki „Dawne Komputery i Gry”

Jakie atrakcje czekają uczestników Festiwalu? Przede wszystkim możliwość zagrania w starsze gry na wiekowych już platformach, takich jak Atari 2600, SEGA Mega Drive, Nintendo Entertainment System czy Commodore 64. Ponadto miłośnicy historii wirtualnej rozrywki będą mogli obejrzeć interaktywną wystawę sprzętu retro, posłuchać prowadzonych przez pasjonatów prelekcji, a także wziąć udział w szeregu konkursów i turniejów. Nie zabraknie także atrakcji dla fanów współczesnych gier wideo. Na specjalnych stanowiskach przetestują oni produkcje dwóch niezależnych polskich studiów: Empyrean (SlingerVR, House Flipper, Body of Evidence) i 7Levels (Castle of Heart). Festiwal to także świetna okazja, by spotkać się i porozmawiać z innymi miłośnikami interaktywnej rozrywki.

Niektóre z konsol, które zostaną zaprezentowane podczas Festiwalu, są sporo starsze od wielu naszych redaktorów… / źródło: IGN Africa. - Festiwal Gier Dawnych i Niezależnych w Krakowie już w najbliższy weekend - wiadomość - 2018-04-09
Niektóre z konsol, które zostaną zaprezentowane podczas Festiwalu, są sporo starsze od wielu naszych redaktorów… / źródło: IGN Africa.

Plan Festiwalu Gier Dawnych i Niezależnych:

Sobota:

 1. 12:00 - otwarcie imprezy;
 2. 13:00 – turniej International Karate+;
 3. 14:00 – prelekcja Michała Lisieckiego (portal Retrogralnia) pt. "Point-and think: Historia przygodówek";
 4. 15:00 – prelekcja Arkadiusza Haratyma (portal Gracze Słuchacze) pt. "Artystycznie ambitne gry niezależne";
 5. 16:00 – konkurs "Rozpoznawanie muzyki z gier - wersja indie", prowadzony przez Arkadiusza Haratyma (portal Gracze Słuchacze);
 6. 19:00 – zakończenie pierwszego dnia.

Niedziela:

 1. 10:00 – otwarcie drugiego dnia;
 2. 11:00 – turniej Mario Kart 64;
 3. 12:00 – prelekcja Cyrusa Bukowsky’ego (GRART) pt. "Co przed Rogue? Gry cRPG w latach 1975-1984";
 4. 13:00 – turniej Donkey Konga;
 5. 16:00 – zakończenie imprezy.