Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiWii
Okładka Mario Kart 64 (Wii)

Mario Kart 64 Wii

Mario Kart 64 to kolejna odsłona cyklu, rozpoczętego w roku 1992 i pochodzącego ze stajni Nintendo.

Wyścigi | gokarty | multiplayer | Mario | crossover | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Mario Kart 64 (Wii)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

25stycznia2007

Mario Kart 64 to kolejna odsłona cyklu, rozpoczętego w roku 1992 i pochodzącego ze stajni Nintendo. Tym razem tematem przewodnim nie jest zwalczanie wszelkiego zła świata przez nieustraszonego Mario – protagonista wraz z przyjaciółmi i największymi wrogami staje do sportowej rywalizacji. Niniejsza gra udostępniona została posiadaczom Wii w ramach usługi Virtual Console (oryginalnie omawiana pozycja ukazała się na platformie Nintendo 64), pozwalającej na pobieranie z Internetu różnych elektroniczno-rozrywkowych produkcji za uiszczeniem odpowiedniej opłaty.

Mario Kart 64 stanowi sztandarowy tytuł zabawy w trybie multiplayer. Stając w gokartowe szranki użytkownicy mają sposobność wcielenia się w dowolną postać ze świata Toadstool. W obsadzie znajduje się między innymi Księżniczka Brzoskwinka, Luigi, Yoshi, Bowser i rzecz jasna Mario. Aby każdy miał szansę się wykazać i choć raz stanąć na podium, developerzy przygotowali dwadzieścia tras. Jednak zawierają one wiele pułapek i utrudnień – mosty, ostre zakręty, tunele, strome spady, pagórki czy też podziurawione odcinki drogi.

Oczywiście nie należy polegać wyłącznie na posiadanych umiejętnościach, gdyż zwycięstwo osiąga się tylko poprzez oszustwo i podkładanie nogi oponentom. Poza rozrzucaniem bananów i żółwich skorup, na torze znajdują się unikalne gadżety, spowalniające przeciwników, jak chociażby ograniczające widoczność pojemniki z atramentem. Poza bronią od czasu do czasu natrafia się na power-upy. Aby dodatkowo ułatwić zadanie, pojazdem steruje się wykorzystując klasyczny kontroler dla Wii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mario Kart 64

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Mario Kart 64

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje: Classic Controller
Lista najlepiej sprzedających się gier na Wii w historii

wiadomość8 sierpnia 2011

W najnowszym raporcie finansowym firmy Nintendo znalazła się lista najlepiej sprzedających się gier na Wii w historii. Bezkonkurencyjne okazało się Wii Sports z wynikiem 76 milionów egzemplarzy.

Nowe gry od Nintendo na konsole 3DS i Wii U

wiadomość8 czerwca 2011

Na wczorajszej konferencji Nintendo na targach E3, firma zapowiedziała szereg nowych produkcji na konsole 3DS i Wii U, przygotowanych we własnych studiach deweloperskich.

Mario i jego 10 rekordów Guinnessa
Mario i jego 10 rekordów Guinnessa

wiadomość22 maja 2010

Najsłynniejszym hydraulikiem świata jest i będzie (mimo starań modela Piotra Adamskiego) sympatyczny Mario, którego najnowsze przygody – gra Super Mario Galaxy 2 – pojawią się na rynku już w czerwcu. Z tej okazji „graczowska” edycja tegorocznej Księgi Rekordów Guinnessa przypomina najważniejsze rekordy wąsatego Włocha.

Nowe szczegóły na temat Mario Kart na Wii
Nowe szczegóły na temat Mario Kart na Wii

wiadomość6 września 2007

Najnowsze wydanie Official Nintendo Magazine przynosi ze sobą zapowiedź Mario Kart na Wii, z której można dowiedzieć się kilku bardzo interesujących detali na temat wspomnianego tytułu.

Usiądź za pierwszą oficjalną kierownicą konsoli Wii w grze Mario Kart Wii
Usiądź za pierwszą oficjalną kierownicą konsoli Wii w grze Mario Kart Wii

wiadomość11 lipca 2007

W trakcie zakończonej kilkadziesiąt minut temu konferencji Nintendo na targach E3 Reggie Fils-Aime zapowiedział, że posiadacze konsoli Wii otrzymają kolejną grę z cyklu Mario Kart.