Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiWii
Okładka Mario Kart 64 (Wii)
OkładkaMario Kart 64 (Wii)

Mario Kart 64 Wii

Mario Kart 64 to kolejna odsłona cyklu, rozpoczętego w roku 1992 i pochodzącego ze stajni Nintendo.

Wyścigi | gokarty | Mario | crossover | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mario Kart 64 Premiera Wii

25stycznia2007

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Mario Kart 64 to kolejna odsłona cyklu, rozpoczętego w roku 1992 i pochodzącego ze stajni Nintendo. Tym razem tematem przewodnim nie jest zwalczanie wszelkiego zła świata przez nieustraszonego Mario – protagonista wraz z przyjaciółmi i największymi wrogami staje do sportowej rywalizacji. Niniejsza gra udostępniona została posiadaczom Wii w ramach usługi Virtual Console (oryginalnie omawiana pozycja ukazała się na platformie Nintendo 64), pozwalającej na pobieranie z Internetu różnych elektroniczno-rozrywkowych produkcji za uiszczeniem odpowiedniej opłaty.

Mario Kart 64 stanowi sztandarowy tytuł zabawy w trybie multiplayer. Stając w gokartowe szranki użytkownicy mają sposobność wcielenia się w dowolną postać ze świata Toadstool. W obsadzie znajduje się między innymi Księżniczka Brzoskwinka, Luigi, Yoshi, Bowser i rzecz jasna Mario. Aby każdy miał szansę się wykazać i choć raz stanąć na podium, developerzy przygotowali dwadzieścia tras. Jednak zawierają one wiele pułapek i utrudnień – mosty, ostre zakręty, tunele, strome spady, pagórki czy też podziurawione odcinki drogi.

Oczywiście nie należy polegać wyłącznie na posiadanych umiejętnościach, gdyż zwycięstwo osiąga się tylko poprzez oszustwo i podkładanie nogi oponentom. Poza rozrzucaniem bananów i żółwich skorup, na torze znajdują się unikalne gadżety, spowalniające przeciwników, jak chociażby ograniczające widoczność pojemniki z atramentem. Poza bronią od czasu do czasu natrafia się na power-upy. Aby dodatkowo ułatwić zadanie, pojazdem steruje się wykorzystując klasyczny kontroler dla Wii.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mario Kart 64

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Mario Kart 64 Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Classic Controller