Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiWii
Okładka Excite Truck (Wii)

Excite Truck Wii

Excite Truck jest grą wyścigowa dla miłośników jazdy terenowej. Stworzona w studiach Nintendo, jest niejako duchową kontynuacją Excitebike.

Wyścigi | samochodowe | off-road | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Excite Truck (Wii)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Stadlbauer

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

19listopada2006

16lutego2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Excite Truck jest grą wyścigowa dla miłośników jazdy terenowej. Stworzona w studiach Nintendo, jest niejako duchową kontynuacją Excitebike. Tym razem produkcją mogą się cieszyć posiadacze konsoli Wii, a japoński wydawca zadbał o to, by wykorzystano możliwości jej niestandardowego kontrolera.

Wąskie trasy, szybkie samochody i spore zróżnicowanie terenu sprawiają, że rozgrywka jest bardzo dynamiczna. Bardzo istotnym elementem każdej trasy są skocznie, dzięki którym wybijamy się naszym pojazdem w powietrze. Jeżeli w trakcie skoku umiejętnie pokierujemy samochodem i wykonamy efektowne lądowanie, jesteśmy nagradzani chwilowym przyspieszeniem.

Ciekawie przedstawia się samo sterowanie. Za gaz odpowiada przycisk A, za hamulec B, d-padem natomiast odpalamy turbo. Za kierownicę służy nam sam kontroler, który trzymamy poziomo w obu rękach. Odpowiednio go przechylając prowadzimy nasz pojazd oraz balansujemy nim podczas skoków. Jeżeli w trakcie któregoś z nich zbyt bardzo oddalimy się od trasy, mamy możliwość powrotu na nią po uprzednim uruchomieniu mini-gry, polegającej na szybkim wciskaniu przycisków.

Nintendo przyzwyczaiło nas już do świeżych, nowatorskich rozwiązań w swoich produktach. Nie inaczej jest z Excite Truck. Poza nowym sposobem sterowania wprowadzono dodatkowy element urozmaicający rozgrywkę. Otóż na trasie znajdują się przedmioty, pozwalające w czasie rzeczywistym zmieniać ukształtowanie terenu. Za ich pomocą możemy na przykład przygotować sobie skocznię, albo zatrzymać przeciwnika za pomocą wygenerowanej mu nagle przed kołami przeszkody.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,50 PLN

Klasyfikacja PEGI Excite Truck

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Kolejna gra twórców Excite Truck niemal ukończona
Kolejna gra twórców Excite Truck niemal ukończona

wiadomość1 grudnia 2008

Studio deweloperskie Monster Games, które pod koniec 2006 roku stworzyło Excite Truck, jedną ze startowych produkcji na konsolę Nintendo Wii, niemalże ukończyło pracę nad swoją kolejna pozycją przeznaczoną na najnowszą stacjonarną platformę japońskiego koncernu. Póki co szczegóły dotyczące gry są owiane tajemnicą.

Europejska premiera gry Excite Truck na początku przyszłego roku

wiadomość14 grudnia 2006

Od kilku godzin wiemy, że 12 stycznia 2007 roku każdy spragniony, europejski fan złego alter ego Mario, czyli Wario, będzie mógł przetestować najnowszą grę z nim właśnie w roli głównej, świetną party-game pt. WarioWare: Smooth Moves. Cztery dni później, a więc 16 stycznia swą premierę będzie miała natomiast nasza wersja gry wyścigowej Excite Truck.

Europa otrzyma w tym roku 27 gier przeznaczonych dla Nintendo Wii

wiadomość2 listopada 2006

Kilkadziesiąt godzin temu mogliście zapoznać się z amerykańską listą gier, które będzie można nabyć w ramach usługi Virtual Console, będącej jednym z atutów konsoli Nintendo Wii. Dzisiaj z kolei chcielibyśmy Wam przedstawić spis dotyczący Europy, wzbogacony dodatkowo o listę 27 nowych, pełnoprawnych pozycji, które zostaną wydane na Wii jeszcze w tym roku.

Wii wystartuje z 27 grami

wiadomość14 sierpnia 2006

Nowa konsola Nintendo nie będzie mogła narzekać na brak tytułów startowych. Obecnie potwierdzonych jest już dwadzieścia siedem pozycji, którymi cieszyć się będą mogli pierwsi nabywcy Wii.