Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiWii
Okładka Excite Truck (Wii)
OkładkaExcite Truck (Wii)

Excite Truck Wii

Excite Truck jest grą wyścigowa dla miłośników jazdy terenowej. Stworzona w studiach Nintendo, jest niejako duchową kontynuacją Excitebike.

Wyścigi | samochodowe | off-road | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Excite Truck Premiera Wii

19listopada2006

pudełko PL

16lutego2007

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: Stadlbauer Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Excite Truck jest grą wyścigowa dla miłośników jazdy terenowej. Stworzona w studiach Nintendo, jest niejako duchową kontynuacją Excitebike. Tym razem produkcją mogą się cieszyć posiadacze konsoli Wii, a japoński wydawca zadbał o to, by wykorzystano możliwości jej niestandardowego kontrolera.

Wąskie trasy, szybkie samochody i spore zróżnicowanie terenu sprawiają, że rozgrywka jest bardzo dynamiczna. Bardzo istotnym elementem każdej trasy są skocznie, dzięki którym wybijamy się naszym pojazdem w powietrze. Jeżeli w trakcie skoku umiejętnie pokierujemy samochodem i wykonamy efektowne lądowanie, jesteśmy nagradzani chwilowym przyspieszeniem.

Ciekawie przedstawia się samo sterowanie. Za gaz odpowiada przycisk A, za hamulec B, d-padem natomiast odpalamy turbo. Za kierownicę służy nam sam kontroler, który trzymamy poziomo w obu rękach. Odpowiednio go przechylając prowadzimy nasz pojazd oraz balansujemy nim podczas skoków. Jeżeli w trakcie któregoś z nich zbyt bardzo oddalimy się od trasy, mamy możliwość powrotu na nią po uprzednim uruchomieniu mini-gry, polegającej na szybkim wciskaniu przycisków.

Nintendo przyzwyczaiło nas już do świeżych, nowatorskich rozwiązań w swoich produktach. Nie inaczej jest z Excite Truck. Poza nowym sposobem sterowania wprowadzono dodatkowy element urozmaicający rozgrywkę. Otóż na trasie znajdują się przedmioty, pozwalające w czasie rzeczywistym zmieniać ukształtowanie terenu. Za ich pomocą możemy na przykład przygotować sobie skocznię, albo zatrzymać przeciwnika za pomocą wygenerowanej mu nagle przed kołami przeszkody.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 5,9 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Excite Truck cena w dniu premiery: 179,50 PLN

Klasyfikacja PEGI Excite Truck

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.