Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2007, 21:31

autor: Katarzyna Grysiewicz

Usiądź za pierwszą oficjalną kierownicą konsoli Wii w grze Mario Kart Wii

W trakcie zakończonej kilkadziesiąt minut temu konferencji Nintendo na targach E3 Reggie Fils-Aime zapowiedział, że posiadacze konsoli Wii otrzymają kolejną grę z cyklu Mario Kart.

W trakcie zakończonej kilkadziesiąt minut temu konferencji Nintendo na targach E3 Reggie Fils-Aime zapowiedział, że posiadacze konsoli Wii otrzymają kolejną grę z cyklu Mario Kart. Użytkownikom owej platformy sprzętowej seria ta nie jest obca - w styczniu bieżącego roku w ramach usługi Virtual Console dostali oni pozycję o nazwie Mario Kart 64.

Usiądź za pierwszą oficjalną kierownicą konsoli Wii w grze Mario Kart Wii - ilustracja #1

Z zapowiedzi wynika, że owa produkcja, którą roboczo nazwano Mario Kart Wii, będzie stanowiła reminiscencję tytułu Mario Kart: Double Dash!!, zadedykowanego do posiadaczy systemu GameCube. Należy tu jednak podkreślić, że na zaprezentowanym zwiastunie filmowym każdy z bohaterów otrzymał władnego gokarta i solo stawał do wyścigu. Mario Kart Wii skupi się przede wszystkim na dostarczeniu graczom maksymalnej rozrywki w trybie multiplayer.

Usiądź za pierwszą oficjalną kierownicą konsoli Wii w grze Mario Kart Wii - ilustracja #2

Istotne jest również, że przystępując do zabawy użytkownik będzie posługiwał sie pierwszą oficjalną kierownicą o nazwie Wii Wheel, przygotowaną przez pracowników Nintendo. Do tej pory posiadacze Wii mogli skorzystać jedynie z kierownicy dostarczonej im wraz z grą GT Pro Series. Oficjalny gadżet w zestawie z tytułem Mario Kart Wii trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale przyszłego roku.