Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiGCN
Okładka Mario Kart: Double Dash!! (GCN)
OkładkaMario Kart: Double Dash!! (GCN)

Mario Kart: Double Dash!! GCN

Mario Kart. Czy ktoś nie słyszał o tej grze? Jeśli zaliczacie się do tych osób, to czas nadrobić zaległości, bo to jedna z najbardziej zasłużonych serii dla świata elektronicznej rozrywki.

Wyścigi | gokarty | Mario | crossover | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mario Kart: Double Dash!! Premiera GCN

14listopada2003

pudełko PL

14listopada2003

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: Lukas Toys Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mario Kart: Double Dash!!

Mario Smash Football

Rayman M

Crash Nitro Kart

Mario Kart od zawsze było jedną z wizytowych serii Nintendo. Szalone wyścigi kartów, w których udział biorą najpopularniejsze postacie ze świata Nintendo, jak mało, która gra potrafiła zebrać grono osób przed TV oferując świetną, a przy tym stosunkowo prosta zabawę.

Naszym zadaniem jest dojechać jako pierwszy do mety, a wszyscy na torze utrudniają sobie życie korzystając z wymyślnych power-upów. Zabawy jest masa, świetnie steruje się pojazdami a uprzykrzanie jazdy przeciwnikowi (szczególnie drugiemu graczowi) wyzwala niemały entuzjazm. W tej odsłonie Nintendo zaimplementowało doskonały pomysł; otóż z grupy „rajdowców” (plejada gwiazd - Mario, Luigi, Peach, Baby Mario, Baby Luigi, Yoshi, Birdo, Wario, Waluigi, Donkey Kong, Diddy Kong, Bowser, Bowser Jr., Koopa, Paratroopa) wybieramy dwójkę i to dwie postacie a nie jedna, zasiada w pojeździe. Podczas wyścigu jedna z postaci kieruje, a druga zajmuje się wypuszczaniem na drogę rożnego rodzaju przeszkadzajek. Ale uwaga: mamy sześć normalnych przedmiotów i osiem specjalnych, a te drugie mogą być użyte tylko przez wybrane postacie. Bajer polega na tym, ze podczas wyścigu nasza para rajdowców może się ze sobą zamieniać miejscami! Przyznacie, ze przedni pomysł. Gra charakteryzuje się doskonałą oprawa audio-wideo, daje mnóstwo zabawy, a dzięki wykorzystaniu broadband adaptera wziąć w niej udział może aż ośmiu graczy jednocześnie!

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 140 głosów czytelników.

Mario Kart: Double Dash!! cena w dniu premiery: 239 PLN

Klasyfikacja PEGI Mario Kart: Double Dash!!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Mario Kart: Double Dash!! Wymagania sprzętowe

Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • Broadband Adapter