Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiGCN
Okładka Mario Kart: Double Dash!! (GCN)

Mario Kart: Double Dash!! GCN

Mario Kart. Czy ktoś nie słyszał o tej grze? Jeśli zaliczacie się do tych osób, to czas nadrobić zaległości, bo to jedna z najbardziej zasłużonych serii dla świata elektronicznej rozrywki.

Wyścigi | gokarty | multiplayer | Mario | crossover | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo GameCube
Okładka Mario Kart: Double Dash!! (GCN)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Lukas Toys

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GCN:

14listopada2003

14listopada2003

pudełko PL

Mario Kart od zawsze było jedną z wizytowych serii Nintendo. Szalone wyścigi kartów, w których udział biorą najpopularniejsze postacie ze świata Nintendo, jak mało, która gra potrafiła zebrać grono osób przed TV oferując świetną, a przy tym stosunkowo prosta zabawę.

Naszym zadaniem jest dojechać jako pierwszy do mety, a wszyscy na torze utrudniają sobie życie korzystając z wymyślnych power-upów. Zabawy jest masa, świetnie steruje się pojazdami a uprzykrzanie jazdy przeciwnikowi (szczególnie drugiemu graczowi) wyzwala niemały entuzjazm. W tej odsłonie Nintendo zaimplementowało doskonały pomysł; otóż z grupy „rajdowców” (plejada gwiazd - Mario, Luigi, Peach, Baby Mario, Baby Luigi, Yoshi, Birdo, Wario, Waluigi, Donkey Kong, Diddy Kong, Bowser, Bowser Jr., Koopa, Paratroopa) wybieramy dwójkę i to dwie postacie a nie jedna, zasiada w pojeździe. Podczas wyścigu jedna z postaci kieruje, a druga zajmuje się wypuszczaniem na drogę rożnego rodzaju przeszkadzajek. Ale uwaga: mamy sześć normalnych przedmiotów i osiem specjalnych, a te drugie mogą być użyte tylko przez wybrane postacie. Bajer polega na tym, ze podczas wyścigu nasza para rajdowców może się ze sobą zamieniać miejscami! Przyznacie, ze przedni pomysł. Gra charakteryzuje się doskonałą oprawa audio-wideo, daje mnóstwo zabawy, a dzięki wykorzystaniu broadband adaptera wziąć w niej udział może aż ośmiu graczy jednocześnie!

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 137 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239 PLN

Gry podobne do Mario Kart: Double Dash!!

Klasyfikacja PEGI Mario Kart: Double Dash!!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Mario Kart: Double Dash!!

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje: Broadband Adapter
Usiądź za pierwszą oficjalną kierownicą konsoli Wii w grze Mario Kart Wii
Usiądź za pierwszą oficjalną kierownicą konsoli Wii w grze Mario Kart Wii

wiadomość11 lipca 2007

W trakcie zakończonej kilkadziesiąt minut temu konferencji Nintendo na targach E3 Reggie Fils-Aime zapowiedział, że posiadacze konsoli Wii otrzymają kolejną grę z cyklu Mario Kart.

Seria Mario Kart nadal się rozwija
Seria Mario Kart nadal się rozwija

wiadomość18 października 2006

Czternaste urodziny obchodzi w tym roku seria gokartowych wyścigów z bohaterami rozmaitych gier ze stajni Nintendo w rolach głównych. Jak dotąd światło dzienne ujrzało sześć pozycji z tego cyklu, a w drodze znajduje się siódma. Jest to zarazem drugi produkt w ramach omawianej marki, w przygotowywanie którego zaangażowano specjalistów z korporacji Namco.

Mamma Mia!!! Mario, obchodzi swe dwudzieste (20) urodziny!
Mamma Mia!!! Mario, obchodzi swe dwudzieste (20) urodziny!

wiadomość14 listopada 2005

Najsłynniejsza postać firmy Nintendo, stworzona przez jednego z największych projektantów gier, Pana Shigeru Miyamato (twórca takich pozycji, jak The Legend of Zelda: Ocarina of Time, Paper Mario, Pikmin, Metroid Prime i wielu, wielu innych) narodziła się w roku 1980.