Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Castle of Heart (Switch)
OkładkaCastle of Heart (Switch)

Castle of Heart Switch

Stworzone z myślą o Nintendo Switch Castle of Heart jest osadzoną w świecie fantasy, oldskulową platformówką 2D, w której akcję obserwujemy z boku. Gra wzbogaca znany od lat model rozgrywki o wiele świeżych, własnych rozwiązań.

Akcji | fantasy | platformówki | polskie | 2.5D | side-scroll | mitologia słowiańska | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Castle of Heart Premiera Switch

23marca2018

Nintendo eShop

23marca2018

producent: 7LEVELS wydawca: 7LEVELS Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Wydane na Switch Castle of Heart jest osadzoną w świecie fantasy, dwuwymiarową platformówką, w której gracze wcielają się w przeklętego rycerza. W omawianym tytule akcję obserwujemy z boku, z tzw. perspektywy side-scrollowej. Za stworzenie tej produkcji odpowiada krakowskie studio niezależne 7LEVELS.

Fabuła

W Castle of Heart wcielamy się w przeklętego rycerza, który odbywa podróż z zamienionej w kamień wioski do zamczyska mrocznego władcy.

Mechanika

Gra studia 7LEVELS jest typową platformówką 2D. Gracz obserwuje swojego bohatera z boku i przemierza kolejne lokacje, omijając przeszkody i pokonując wrogów z wykorzystaniem zręcznościowego systemu walki, wymagającego od nas dostosowywania taktyki do rodzaju przeciwnika. Produkcja oferuje kilkadziesiąt poziomów stworzonych w oparciu o kilka odmiennych lokalizacji (wioska, zamek itp.).

Na tle innych gier z gatunku Castle of Heart wyróżnia się mechaniką energii. Nasz zamieniony w kamień bohater słabnie stopniowo, a jedynym sposobem regenerowania mocy jest zabijanie kolejnych wrogów. Wymusza to ciągłe parcie do przodu – jeśli się zatrzymamy, ryzykujemy, że osłabiony bohater np. straci rękę, co uniemożliwi mu władanie niektórymi rodzajami uzbrojenia. Tego ostatniego jest zaś w omawianej produkcji naprawdę sporo, przy czym mowa tu zarówno o broni białej (np. płonących mieczach), jak i zaklęciach.

Tryby gry

Castle of Heart na platformie Switch oferuje wyłącznie tryb dla jednego gracza.

Kwestie techniczne

Castle of Heart wyróżnia się trójwymiarową, jednak stylizowaną na dwa wymiary oprawą graficzną. Twórcy zdecydowali się na styl inspirowany słowiańską mitologią, dzięki czemu udało się osiągnąć charakterystyczną dla omawianego tytułu atmosferę dark fantasy. Dobre wrażenie robią także takie elementy, jak efekty pogodowe oraz oświetlenie.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Castle of Heart: 12+