Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2018, 12:20

Realm Royale - gra battle royale w uniwersum Paladins już dostępna

W Steam Early Access zadebiutowała wczesna wersja Realm Royale, czyli strzelanki battle royale w modelu free-to-play, która jest produkcją poboczną w stosunku do Paladins: Champions of the Realm.

Gra oferuje odmienne podejście do tematyki battle royale. - Realm Royale - gra battle royale w uniwersum Paladins już dostępna - wiadomość - 2018-06-06
Gra oferuje odmienne podejście do tematyki battle royale.
REALM ROYALE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Hi-Rez Studios
  2. Wydawca Hi-Rez Studios
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platforma: PC
  5. Model biznesowy: free-to-play

Doczekaliśmy się premiery wczesnej wersji gry Realm Royale, czyli sieciowej strzelanki battle royale studia Hi-Rez, będącej spin-offem popularnego Paladins: Champions of the Realm. Produkcja dostępna jest tylko na PC i korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Można ją pobrać ze Steam Early Access.

Realm Royale prezentuje nietypowe podejście do tematyki battle royale. Mecz zaczyna setka osób, ale nie są one samotnymi wilkami - działają w czteroosobowych drużynach, a zabawa toczy się aż do momentu, gdy tylko jedna z takich grup pozostanie na mapie. Zgodnie ze standardami gatunku, wraz z upływem czasu coraz większe połacie mapy przejmowane są przez śmiercionośną mgłę, stopniowo ograniczającą rozmiary pola bitewnego i wymuszającą konfrontacje.

Gracze mogą wybierać między pięcioma klasami postaci dysponującymi unikalnymi umiejętnościami. Wojownicy wspomagają się magicznymi miksturami. Magowie potrafią wznosić się w powietrze i rzucać kulami ognia. Łucznicy korzystają oczywiście z łuków, a saperzy konstruują wieżyczki i pomagają sobie tarczami. Natomiast zabójcy preferują szybkie ataki z zaskoczenia.

Podczas zabawy gracze mogą kolekcjonować uzbrojenie, pancerze oraz umiejętności. Ponadto w specjalnych kuźniach możemy stworzyć legendarną broń. Nie jest to jednak łatwe, gdyż zajmuje sporo czasu, otwierając nas na ataki nieprzyjaciół.

Zaletą Realm Royale jest różnorodność lokacji. Walczymy m.in. w dżunglach i na pustyniach, w gęstych lasach i na zamarzniętych pustkowiach. Gracz nie musi wszystkich tych miejscówek eksplorować na piechotę. Dostępna jest także opcja przywołania wierzchowca.

  1. Realm Royale w Steam Early Access
  2. Oficjalna strona studia Hi-Rez