Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2018, 12:35

autor: AlexB

Paradox kupuje producentów BattleTech, nowa gra współtwórców Diablo i inne wieści

Dziś piszemy o przejęciu studia Harebrained Schemes przez Paradox Interactive, planach na przyszłość współtwórców serii Diablo i Torchlight ze studia Echtra Games oraz o usunięciu konieczności posiadania gogli VR w polskiej grze Detached. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Paradox kupuje Harebrained Schemes

Firma Paradox Interactive stale się rozrasta. W ubiegłym roku pisaliśmy, że szwedzki gigant przejął studio Triumph, twórców takich serii jak Overlord oraz Age of Wonders. Wczoraj pojawiła się informacja, że zakupił on Harebrained Schemes, amerykańskiego producenta, odpowiedzialnego między innymi za popularny w niektórych kręgach cykl RPG-ów Shadowrun oraz niedawną strategię BattleTech (która została zresztą wydana przez Paradox Interactive). Szwedom za tę transakcję przyszło zapłacić 7,5 miliona dolarów i procentowy udział w zyskach przez najbliższe pięć lat. W zamian otrzymali oni kontrolę nad finansami Harebrained Schemes, marketingiem, PR-em i dystrybucją kolejnych gier. Amerykanie zachowali wolność twórczą, lecz pomysły na kolejne projekty będą musiały zostać zatwierdzone w ramach procesów wydawniczych firmy-matki.

Pod skrzydłami firmy Paradox Interactive BattleTech będzie dalej rozwijane. - Paradox kupuje producentów BattleTech, nowa gra twórców Torchlight i inne wieści - wiadomość - 2018-06-06
Pod skrzydłami firmy Paradox Interactive BattleTech będzie dalej rozwijane.

Przy okazji zawarcia tej umowy włodarze obu firm nie szczędzili sobie komplementów. Fredrik Wester, prezes Paradox Interactive podkreślił, że w ich nowym nabytku pracują niezwykle utalentowane osoby i cieszy się, że będą oni reprezentowali jego korporację. Natomiast Jordan Weisman, dyrektor Harebrained Schemes zaznaczył, że Szwedzi zapewnią jego studiu stabilność finansową i pozwolą całkowicie skupić się na tym, co dla nich najważniejsze, czyli tworzeniu gier.

Byli twórcy serii Diablo i Torchlight pracują nad „uwielbianą marką”

Czy czeka nas powrót do świata Torchlight? - Paradox kupuje producentów BattleTech, nowa gra twórców Torchlight i inne wieści - wiadomość - 2018-06-06
Czy czeka nas powrót do świata Torchlight?

W listopadzie ubiegłego roku świat obiegła informacja, że studio Runic Games zostało zamknięte. Bez wątpienia była to bardzo przykra wiadomość dla wszystkich fanów gatunku hack-and-slash. Złożona z weteranów pracujących chociażby przy serii Diablo ekipa dała bowiem światu dwie części Torchlight, które do dziś są mile wspominane przez wielu graczy. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Większość ważniejszych pracowników Runic Games przeniosła się do założonego w 2016 roku studia ECHTRA. Według ostatnich informacji, zajmują się oni obecnie produkcją „z wielkim światem, opartą na uwielbianej marce”. Szczegóły nie są na razie znane, lecz media branżowe spekulują, że może chodzić o MMO nawiązujące do cyklu Torchlight. Potwierdzać ma to komunikat opublikowany przez przedstawicieli Runic Games w dniu zamknięcia studia (via PC Invasion):

Dla tych, którzy kochają serię Torchlight, wkrótce pojawią nowe informacje na ten temat.

Czy te gdybania okażą się prawdą? Tego powinniśmy dowiedzieć się już niedługo.

Detached nie będzie dłużej wymagał gogli VR

Kojarzycie Detached? To stworzona przez katowickie studio Anshar produkcja typu FPX (First Person Experience), która skupia się głównie na kosmicznych pojedynkach rozgrywanych w sieciowym trybie PvP. Pełna wersja tytułu pojawiła się w maju ubiegłego roku na PC i została dość ciepło przyjęta przez graczy. Problem polegał jednak na tym, że do tej pory cieszyć się nią mogli wyłącznie posiadacze gogli wirtualnej rzeczywistości. To zmieni się 6 lipca. Wtedy bowiem na platformie Steam zadebiutuje wersja gry, w którą można grać na zwykłych monitorach. Została ona wyceniona na 14,99 dolarów (około 54 złote). Warto przypomnieć, że tego samego dnia swoją premierę będzie miała wersja Detached na PlayStation VR.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: