Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Hide or Die (PC)

Hide or Die PC

Wieloosobowa gra akcji w atmosferze horroru, gdzie rozgrywka ma charakter asymetryczny. Zabawę W Hide or Die zaczyna szesnaścioro graczy i jeden z nich przeobraża się w nadnaturalnie silnego psychopatę, który poluje na resztę.

Akcji | FPP | horror | multiplayer | crowdfunding | indie

PC Windows
Okładka Hide or Die (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1sierpnia2019

wczesny dostęp

1maja2020

1maja2020

Steam

Hide Or Die to wydana na platformę PC asymetryczna gra multiplayer utrzymana w klimacie horroru. Produkcję opracowało studio VecFour Digital, dla którego był to debiut.

Mechanika

Tytuł nastawiony jest wyłącznie na potyczki multiplayer i nie oferuje żadnego trybu dla pojedynczego gracza. Na początku rozgrywki szesnastu graczy opuszcza bezpieczne schronienie i udaje się eksplorować mapę w poszukiwaniu uzbrojenia oraz innych przydatnych przedmiotów. W świecie wydanego na PC Hide Or Die głównym wrogiem jest nadnaturalna ciemność. Kto podejdzie do niej zbyt blisko, przeobraża się w psychopatycznego mordercę, który zacznie polować na resztę ocalałych.

Hide Or Die to gra asymetryczna, więc morderca jest znacznie potężniejszą postacią niż zwykli ludzie. Na wypadek bycia złapanym przez ciemność, przed rozpoczęciem rozgrywki każdy gracz dokonuje wyboru pomiędzy kilkoma typami psychopatów, dysponujących unikalnymi umiejętnościami.

Podczas zabawy reszta uczestników ma możliwość korzystania z prostego uzbrojenia, różnorodnych pułapek, gadżetów odwracających uwagę czy przedmiotów ułatwiających unikanie wykrycia przez mordercę. Dodatkową atrakcją jest proceduralny system generowania map, który sprawia, że za każdym razem trafiamy do nowych lokacji.

Mecze są podzielone na etapy. W każdym z nich tylko jedna osoba może stać się mordercą. Pozostali gracze próbują przetrwać na tyle długo, aby przywrócić zasilanie do wieży oświetlającej mapę. Gdy to im się uda, ciemność zostaje rozproszona, uwalniając również postać, która była psychopatą. Wtedy grupa rusza do kolejnej sekcji, gdzie cykl ulega powtórzeniu.

Ostatecznie gdy przy życiu pozostanie już tylko jeden ocalały i morderca, gra przechodzi w tryb pojedynku. Na mapie pojawia się wtedy gęsta mgła, utrudniająca unikanie konfrontacji. Do tego na poziom zrzucone zostaje dodatkowe potężne uzbrojenie dla niezainfekowanego ciemnością człowieka, które zapewnia mu równe szanse w starciu z psychopatą.

Kwestie techniczne

Hide Or Die oferuje atrakcyjną trójmiarową oprawę graficzną, skutecznie podkręcającą klimat horroru, którą zbudowano w oparciu o technologię Unreal Engine 4.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 16  

Oczekiwania czytelników: 5.7 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Hide or Die

18+

Wymagania sprzętowe Hide or Die

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-6600K 3.5 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-4340 3.6 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 lub lepsze, 20 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit

Hide or Die – sukces kickstartera asymetrycznego horroru multiplayer
Hide or Die – sukces kickstartera asymetrycznego horroru multiplayer

wiadomość30 maja 2018

Projekt Hide or Die osiągnął sukces w serwisie Kickstater. Będzie to utrzymana w klimacie horroru asymetryczna gra multiplayer, w której opętani przez nadnaturalną ciemność gracze będą polowali na resztę ocalałych.