Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2018, 11:44

autor: Adrian Werner

Hide or Die – sukces kickstartera asymetrycznego horroru multiplayer

Projekt Hide or Die osiągnął sukces w serwisie Kickstater. Będzie to utrzymana w klimacie horroru asymetryczna gra multiplayer, w której opętani przez nadnaturalną ciemność gracze będą polowali na resztę ocalałych.

Gra ukaże się w październiku. - Hide Or Die – sukces kickstartera asymetrycznego horroru multiplayer  - wiadomość - 2018-05-30
Gra ukaże się w październiku.
HIDE OR DIE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: VecFour Digital
  2. Wydawca: VecFour Digital
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: październik 2018 r.

Ludzie ze studia VecFour Digital mają powody do zadowolenia. Po dwóch tygodniach udało się przekroczyć cel minimalny zbiórki na asymetryczną grę multiplayer Hide Or Die (ustalony na poziomie 54,5 tys. dolarów). W chwili pisania tej wiadomości licznik na stronie pokazuje kwotę 59 tysięcy, a do końca akcji pozostało dziewiętnaście dni.

Gra utrzymana będzie w klimacie horroru. Na początku rozgrywki szesnastu graczy opuści bezpieczne schronienie i uda się eksplorować mapę w poszukiwaniu uzbrojenia oraz innych przydatnych przedmiotów. W świecie Hide Or Die głównym wrogiem ma być ciemność. Kto podejdzie do niej zbyt blisko przeobrazi się w psychopatycznego mordercę, który zacznie polować na resztę ocalałych.

Hide Or Die ma być grą asymetryczną, więc morderca będzie znacznie potężniejszą postacią niż zwykli ludzie. Na wypadek bycia złapanym przez ciemność, przed rozpoczęciem rozgrywki każdy gracz dokona wyboru pomiędzy kilkoma typami psychopatów, dysponujących unikalnymi umiejętnościami.

Mecze zostaną podzielone na etapy. W każdym z nich tylko jedna osoba będzie mogła stać się mordercą. Pozostali gracze spróbują przetrwać na tyle długo, aby przywrócić zasilanie do wieży oświetlającej mapę. Gdy to im się uda, ciemność zostanie rozproszona, uwalniając również postać, która była psychopatą. Wtedy grupa ruszy do kolejnej sekcji, gdzie cykl ulegnie powtórzeniu.

Ostatecznie, gdy przy życiu pozostanie już tylko jeden ocalały i morderca, gra przejdzie w tryb pojedynku. Na mapie pojawi się gęsta mgła, utrudniająca unikanie konfrontacji. Do tego na poziom zrzucone zostanie dodatkowe potężne uzbrojenie dla niezainfekowanego ciemnością człowieka, które sprawi, że będzie miał szanse w starciu z psychopatą.

Podczas zabawy ocaleli otrzymają możliwość korzystania z prostego uzbrojenia, różnorodnych pułapek, gadżetów odwracajacych uwagę czy przedmiotów ułatwiających unikanie wykrycia przez mordercę. Dodatkową atrakcją ma być proceduralny system generowania map.

Hide Or Die zmierza wyłącznie na pecety. Premiera ma nastąpić w październiku tego roku. Zamknięta alfa testowana jest od stycznia.

  1. Hide Or Die w serwisie Kickstarter