Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Friendly Fire 30 maja 2018, 11:24

autor: "Redakcja GRYOnline.pl"

Friendly Fire – start pierwszego sezonu turniejów!

Już w czerwcu startuje pierwszy sezon rankingu Friendly Fire. Od tego momentu udział we wszystkich organizowanych przez nas turniejach będzie nagradzany punktami Friendly Fire, a osoby, które na koniec sezonu zdobędą ich najwięcej, otrzymają nagrody sponsorowane przez firmę SteelSeries!

Friendly Fire – start pierwszego sezonu turniejów! - ilustracja #1

Cały czas staramy się rozwijać organizowane przez nas turnieje, żeby zabawa była jak najlepsza, a rywalizacja dawała uczestnikom jak najwięcej satysfakcji. Naszym kolejnym dużym krokiem jest start marki Friendly Fire oraz organizowanych pod jej szyldem turniejowych sezonów.

Osoby śledzące dotychczasowe zawody zauważyły pewnie, że od kilku miesięcy zaczęliśmy prowadzić ranking zbierający wyniki wszystkich naszych turniejów. Ten okres był swego rodzaju sezonem zero, podczas którego przetestowaliśmy kilka rzeczy i nauczyliśmy się co działa, a co nie. Friendly Fire to rozwinięcie dotychczasowej formuły. Najważniejsze zmiany prezentują się następująco:

 • konkretny czas trwania sezonów - 3 miesiące;
 • zmiany w punktacji, które bardziej nagradzają wszechstronnych graczy, a utrudniają gromadzenie dużej liczby punktów przez specjalistów w jednym tytule;
 • nagrody za zajęcie pierwszych trzech miejsc na koniec sezonu, m.in. nasze piękne, spersonalizowane koszulki!

Punktacja

1. Udział w turnieju - 10p.

2. Udział w turnieju każdej kolejnej nowej gry - 20p.

3. Dotarcie do ćwierćfinałów turnieju w każdej kolejnej nowej grze – 30p.

4. Punktacja za zajęte miejsce:

 • 1 miejsce - 90p.
 • 2 miejsce - 70p.
 • 3 miejsce - 60p.
 • 4 miejsce lub półfinały - 50p.
 • 5 miejsce - 40p.
 • 6 miejsce - 30p.
 • 7 miejsce lub ćwierćfinały - 20p.
 • 8 miejsce - 10p

5. Limit punktów: w jednym sezonie można uzyskać punkty za maksymalnie trzy turnieje w tej samej grze. W przypadku rozegrania czterech turniejów, liczone są te trzy, w których uzyskało się największą liczbę punktów.

Przykład: Jeżeli zawodnik X brał udział w dwóch turniejach Rocket League oraz turnieju Dragon Ball FighterZ i w jednym z nich dotarł do ćwierćfinałów, otrzyma łącznie 50 punktów za sam udział w zawodach. Po 10p. za każdy turniej i 20p. jako bonus za turniej DBZ (kolejna nowa gra).

Nagrody

Oficjalnym partnerem i sponsorem nagród pierwszego sezonu Friendly Fire jest firma SteelSeries. Zwycięzcy pierwszego sezonu otrzymają następujące nagrody:

 • 1 miejsce – klawiatura SteelSeries Apex M500 + spersonalizowana koszulka Friendly Fire
 • 2 miejsce – słuchawki SteelSeries Arctis 5 + spersonalizowana koszulka Friendly Fire
 • 3 miejsce - myszka SteelSeries Rival 600 + podkładka QcK + spersonalizowana koszulka Friendly Fire
Friendly Fire – start pierwszego sezonu turniejów! - ilustracja #2

Turnieje

W pierwszym sezonie Friendly Fire na pewno wrócą gry, które cieszyły się wśród Was największą popularnością: Rocket League, Dragon Ball FighterZ czy Fortnite Battle Royale. Nie obejdzie się jednak też bez eksperymentów i niespodzianek. Naszym celem jest organizacja różnorodnych turniejów, żeby szansę wziąć udział miał każdy, bez względu na gatunek, który preferuje. W planach jest również ogłaszanie turniejów z 3-4 tygodniowym wyprzedzeniem, aby każdy mógł się do nich odpowiednio przygotować. Wszelkie informacje na temat najnowszych wydarzeń znajdziecie tak jak dotychczas na stronie gry-online.pl oraz na naszym oficjalnym Discordzie. Najbliższy turniej startuje 4 czerwca. Zapisz się już teraz.

Sezon zero

Startując z pierwszym rankingiem, nie obiecywaliśmy żadnych nagród, ale jak moglibyśmy nie nagrodzić osób, które były z nami niemal od samego początku? Gracze, którzy zajęli w sezonie zero trzy pierwsze miejsca, również otrzymają nagrody. Poniżej znajdziecie ostateczny ranking sezonu 0.

Friendly Fire – start pierwszego sezonu turniejów! - ilustracja #3