Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4Switch
Okładka Code: Realize - Bouquet of Rainbows (PS4)
OkładkaCode: Realize - Bouquet of Rainbows (PS4)

Code: Realize - Bouquet of Rainbows

Pakiet dwóch gier z serii Code: Realize, będących romantycznymi visual novel, których akcja została osadzona w fantastycznym świecie inspirowanym XIX-wieczną Europą.

Przygodowe | fantasy | 2D | pakiet | visual novel | romans

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Code: Realize - Bouquet of Rainbows Premiera

30mar2018

PS4

13wrz2018

Switch

Code: Realize - Bouquet of Rainbows na Switch i PS4 to pakiet dwóch przygodówek typu visual novel z serii Code: Realize. W skład zestawu wchodzą wydane oryginalnie na PlayStation Vicie Code: Realize - Guardian of Rebirth oraz Code: Realize - Future Blessings. Deweloperem tytułów jest studio Otomate, należące do japońskiej firmy Idea Factory. Jak sama nazwa wskazuje, deweloperzy specjalizują się w produkcji gier otome, a więc podgatunku visual novel, który na Zachodzie zdobywa coraz więcej fanów. W tytułach tego typu główna bohaterka w wyniku niespodziewanego splotu okoliczności otoczona zostaje przystojnymi mężczyznami, cechującymi się wyrazistymi, acz dość stereotypowymi osobowościami. Historia posiada zazwyczaj wiele rożnych zakończeń i skupia się przede wszystkim na romansie protagonistki z wybranym przez gracza bohaterem.

Fabuła

Code: Realize - Guardian of Rebirth

Code: Realize - Guardian of Rebirth przedstawia losy młodej dziewczyny o imieniu Cardia, mieszkającej samotnie w zrujnowanym domu na obrzeżach Londynu. Bohaterka musi prowadzić życie samotniczki i nie może się w nikim zakochać, gdyż w jej ciele krąży nieznana trucizna, zabijająca wszystkie żywe istoty, których dotknie. Pewnego dnia posiadłość zostaje jednak napadnięta przez stróżów prawa, którzy zamierzają pojmać Cardię. W ucieczce pomaga jej złodziej Arsene Lupin, z którym bohaterka wyrusza na poszukiwania mogącego jej pomóc zaginionego ojca. Podczas podróży para spotyka inne postacie inspirowane klasycznymi XIX-wiecznymi powieściami i legendami.

Code: Realize - Future Blessings

Code: Realize - Future Blessings to tzw. fan disc, a więc zbiór dodatkowych scenariuszy oraz scen, rozbudowujących fabułę oryginału o nowe elementy (bohaterowie oraz wydarzenia) i alternatywne zakończenia. Przed zabawą zalecane jest więc, by w pierwszej kolejności zapoznać się z oryginalnym Code: Realize, dzięki czemu lepiej zrozumiemy świat oraz relacje między wszystkimi postaciami. Gra posiada w sumie cztery kampanie, zawierające historię rozbudowujące fabułę oryginału oraz przedstawiające dalsze losy jej bohaterów. Pierwsza z nich rozgrywa się po zakończeniu oryginalniej historii i skupia się na Cardii. Druga oraz trzecia przedstawiają znane już wydarzenia z perspektywy bohaterów, takich jak Finis oraz Sholmes. Ostatnia to zupełnie nowa historia, która została jedynie zasygnalizowana w Code: Realize.

Mechanika

Oba tytułu pozostają typowymi visual novel. Na ekranie wyświetlany jest tekst dialogów, ilustrowany dwuwymiarowymi, oszczędnie animowanymi portretami postaci oraz tłami. W Code: Realize - Guardian of Rebirth gracze mogą podejmować w kluczowych monetach fabuły decyzje, których wynikiem jest kilka alternatywnych zakończeń.

W Code: Realize - Future Blessings przygotowane przez twórców scenariusze są liniowe i w większości przypadków nie podejmujemy w nich żadnych znaczących decyzji. Gracze od początku zabawy mają tutaj dostęp do wszystkich czterech kampanii, a także galerii odblokowanych ilustracji.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna obu tytułów została przygotowana przez artystów pracujących nad pierwszym Code: Realize. Wszystkie głosy postaci zostały zdubbingowane przez profesjonalnych japońskich aktorów.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Code: Realize - Bouquet of Rainbows: 12+

PS4
Switch