Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PCPSVSwitch
Okładka YU-NO: A Girl Who Chants Love at the Bound of this World (PS4)
OkładkaYU-NO: A Girl Who Chants Love at the Bound of this World (PS4)

YU-NO: A Girl Who Chants Love at the Bound of this World

Visual novel będące remakiem gry wydanej na systemach PC-98 i Sega Saturn w 1998 roku. Wątek fabularny YU-NO: A Girl Who Chants Love at the Bound of this World opiera się mocno na koncepcji światów równoległych.

Przygodowe | manga i anime | visual novel

YU-NO: A Girl Who Chants Love at the Bound of this World Premiera

16mar2017

PSV

1paź2019

PC Switch PS4

producent: 5pb. wydawca: Spike Chunsoft Strona oficjalna

Gry podobne do YU-NO: A Girl Who Chants Love at the Bound of this World

Danganronpa V3: Killing Harmony

Steins;Gate 0

Hatoful Boyfriend

YU-NO: A Girl Who Chants Love at the Bound of this World to stworzone z myślą o PC, PS4 itd. visual novel, w którym wcielamy się w chłopaka odkrywającego tajemnice światów równoległych i starającego się rozwiązać zagadkę zaginięcia swoich rodziców. Gra stanowi remake tytułu wydanego w 1998 roku na platformach PC-98 i Sega Saturn. Za jej stworzenie odpowiadają firmy ELF Corporation oraz 5pb.

Fabuła

Wcielamy się w Takuyę Arimę – młodego chłopaka, którego ojciec zaginął niedawno, prowadząc nietypowe badania. W czasie letnich wakacji otrzymuje on od taty przesyłkę zawierającą list, z którego dowiaduje się o istnieniu różnych światów równoległych. Początkowo Takuya nie traktuje tych rewelacji poważnie, jednak szybko okazuje się, że jest w posiadaniu urządzenia, które pozwala mu się poruszać pomiędzy wymiarami. Czy ojciec chłopaka ciągle żyje? Jeśli tak, gdzie się podział?

Mechanika

YU-NO: A Girl Who Chants Love at the Bound of this World w wersji na PC, PS4 itd. jest typowym visual novel. Oznacza to, że rozgrywka polega na czytaniu tekstu, oglądaniu częściowo animowanych obrazków i czasami podejmowaniu wyborów, które wpływają na kształt opowiadanej w grze historii. Nasza postać jest w posiadaniu urządzenia umożliwiającego poruszanie się pomiędzy wymiarami, a gra oferuje pewną swobodę w korzystaniu z tego gadżetu. Twórcy zaimplementowali także specjalny system ADMS (Automatic Diverge Mapping System – pol. system automatycznego mapowania rozbieżności), dzięki któremu możemy na bieżąco śledzić kierunek, w jakim zmierza opowieść.

Tryby gry

YU-NO: A Girl Who Chants Love at the Bound of this World oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Wydane na PC, PS4 itd. YU-NO: A Girl Who Chants Love at the Bound of this World charakteryzuje się dwuwymiarową oprawą graficzną, opartą w całości o częściowo animowane, ręcznie rysowane plansze i sylwetki bohaterów. Grafika została odświeżona, by lepiej pasować do współczesnych standardów. Produkcję cechuje typowy dla większości podobnych gier, mangowy styl.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI YU-NO: A Girl Who Chants Love at the Bound of this World

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

YU-NO: A Girl Who Chants Love at the Bound of this World Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 15 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
PS4
PSV
PC
Switch